Wybory sołeckie lada dzień

W Kampinosie dużymi krokami zbliżają się kolejne wybory. Wkrótce mieszkańcy gminy wybiorą swoich przedstawicieli w poszczególnych sołectwach.
23-soltys
Wkrótce mieszkańcy gminy Kampinos wybiorą nowych sołtysów

Obecnie w gminie Kampinos funkcjonuje 21 sołectw. Każdym z nich kieruje sołtys i rada sołecka w ciągu kadencji liczącej cztery lata. W tym roku odbędą się wybory, podczas których mieszkańcy po raz kolejny zagłosują na swoich przedstawicieli. Stanie się to w lutym i marcu podczas zebrań wiejskich. Nowowybrani włodarze będą kierować sołectwami do 2019 roku.

Do udziału w głosowaniach zachęcają władze gminy. – Dzięki temu, mieszkańcy sami mogą decydować o sprawach, które ich bezpośrednio dotyczą, np. o tym, na co zostanie przeznaczony fundusz sołecki – mówi Katarzyna Wieczorek, inspektor ds. obsługi Rady Gminy Kampinos.

Jako pierwsi w gminie zagłosują mieszkańcy Granicy. W tej wsi sołtysem jest obecnie Beata Bąk. Czy uda jej się powtórzyć pozytywny wynik sprzed czterech lat będzie można się przekonać już 5 lutego, wtedy bowiem odbędą się wybory w tej właśnie miejscowości. Pierwsze zebranie będzie miało miejsce o godz. 17.00 u sołtysa pod adresem Granica 9. Wtedy też zostanie wyłoniony skład trzyosobowej rady sołeckiej. W przypadku braku obecności wymaganej liczby mieszkańców w pierwszym terminie (co najmniej 1/5 uprawnionych), druga tura odbędzie się pół godziny później, czyli o 17.30.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest