Stawy Walczewskiego będą jak nowe

Grodziskie Stawy Walczewskiego czeka rewitalizacja. Rozpoczęcie inwestycji przedłuża się jednak ze względu na konieczność uwzględnienia rygorystycznych procedur związanych z ochroną środowiska.
P1060562
Fot. KG Stawy Walczewskiego wkrótce zupełnie zmienią oblicze

Stawy Walczewskiego to kiedyś jeden z najładniejszych zielonych zakątków w Grodzisku Mazowieckim. Znajdują się tu zbiorniki wodne, wielofunkcyjne boisko Orlik oraz boiska do siatkówki plażowej. Kiedyś było to ulubione miejsce spędzania wolnego czasu grodziszczan, jednak z biegiem czasu stało się mocno zaniedbane. Dlatego też władze Grodziska już od kilku lat myślą o kompleksowej rewitalizacji Stawów Walczewskiego i otaczającego je obszaru.

Inwestycja miała ruszyć wiosną ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało. Przyczyną były perturbacje związane z procedurą przetargową dotyczącą projektu stawów i otaczającego je terenu.

Kiedy więc prace wystartują? Tego dokładnie nie wiadomo. Tym razem przyczyną opóźnień są procedury formalne związane z ochroną środowiska. Mazowiecki Urząd Wojewódzki zażądał dodatkowych ekspertyz. Projekt przebudowy jest już gotowy, obecnie grodziscy urzędnicy oczekują na uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeśli tylko inwestycja dojdzie do skutku, powstaną tu atrakcyjne tereny rekreacyjne, alejki, ścieżka rekreacyjna, zostanie wykopany kolejny staw, ponadto koryto rzeki Rokicianki zostanie umocnione.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest