Będzie czyściej na drogach

Śmieci, piasek, błoto – to niechciane, ale często spotykane „elementy” naszych dróg. Pojawiła się szansa, że przynajmniej na nawierzchniach zarządzanych przez powiat pruszkowski będzie czyściej, starostwo ogłosiło bowiem przetarg na ich sprzątanie.
Fot. KG Droga wojewódzka nr 888 pilnie wymga remontu
Fot. KG Na sprzątanie dróg powiatowych pruszkowskie starostwo przeznaczyło prawie 100 tys. zł.

Różnego rodzaju odpady i zanieczyszczenia powodują, że poruszanie się po drogach bywa dla kierowców utrudnione, dlatego też są one sukcesywnie sprzątane. Tak też jest na szlakach komunikacyjnych, których zarządcą jest powiat pruszkowski. Niedawno urzędnicy ze starostwa ogłosili przetarg nieograniczony na sprzątanie nawierzchni wraz z porządkowaniem pasa drogowego.

Nieczystości będą usuwane zarówno z jezdni, jak i chodników, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-jezdnych, poboczy oraz rowów. Wykonawca jest zobowiązany również do uprzątnięcia nawierzchni po wypadkach komunikacyjnych w godzinę od wezwania.

Przetarg na realizację zadania wygrała Firma Handlowo-Usługowa WIESŁAW Wiesław Głąb z Bosowic, która już przystąpiła do prac. Sprzątaniem powiatowych nawierzchni będzie zajmować się do połowy grudnia tego roku. Na ten cel pruszkowskie starostwo wyda 98,7 tys. zł.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest