Kąpielisko w parku Mazowsze

Mieszkańcy Pruszkowa mogą ochłodzić się nad wodą. W czwartek, 25 czerwca w Parku Mazowsze zostało oddane do użytku miejskie kąpielisko.
Ben_Kerckx pixabay
Fot. Ben_Kerckx/pixabay.com Na miejskim kąpielisku w parku Mazowsze najchętniej bawią się dzieci.

Kąpielisko w parku Mazowsze na Żbikowie działa już drugi sezon. W miejscu dawnych glinianek Hosera, obecnie funkcjonuje strzeżony akwen do pływania dla dorosłych oraz brodzik dla dzieci o wymiarach 20×20 m. Wśród mieszkańców Żbikowa cieszy się ogromną popularnością. Ale nie tylko. Latem do parku Mazowsze przybywają mieszkańcy z całego Pruszkowa, a nawet okolic, dlatego, zwłaszcza w weekendy jest tam dość tłoczno.

Mimo że na razie woda osiąga zaledwie 12-14 stopni Celsjusza, to już znaleźli się pierwsi chętni pływacy. Dorośli mogą korzystać z kąpieliska, które jest oznaczone bojami, natomiast dla dzieci został wyznaczony specjalny brodzik. Dla wszystkich dostępna jest plaża oraz pomost, na którym można osuszyć się po kąpieli lub po prostu poopalać.

Nad bezpieczeństwem kapiących się czuwają ratownicy, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy w punkcie medycznym

Na zgłodniałych czeka punkt gastronomiczny i kawiarenka. Kąpielisko jest czynne w godz. 10.00- 18.00 i w tych godzinach będzie funkcjonować do 6 września. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje zakaz wpuszczania do wody psów.

Przypominamy również, że w okresie wakacyjnym, w Parku Potulickich działa darmowa wypożyczalnia kajaków. Łódki można wypożyczać w soboty i niedziele godzinach od 10.00 do 18.00. Nadzór nad kąpieliskiem i wypożyczalnią kajaków pełni dyrekcja pruszkowskiej pływalni Kapry.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest