Przywiązał psa do drzewa i zostawił

Pruszkowska straż miejska poszukuje zwyrodnialca, który przywiązał psa do drzewa i zostawił. Na szczęście czworonoga udało się uratować.
pies
Fot. strazmiejska.pruszkow.pl Pies został porzucony w leśnym zagajniku.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 lipca w okolicy ul. Zdziarskiej i Tuwima. Uroczego psiaka widocznego na zdjęciu ktoś przywiązał w leśnym zagajniku do drzewa grubą smyczą i zostawił. Na pysku miał zawiązany parciany kaganiec, co uniemożliwiało mu ratunek i skazywało na męczarnie. Na szczęście błyskawicznie zareagowała mieszkanka pobliskiej posesji, która akurat spacerowała z własnym psem. O sprawie poinformowała strażników miejskich, a ci przyjechali na miejsce zdarzenia i zabrali zwierzę do schroniska, skąd został przekazany pod opiekę Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt.

Teraz strażnicy apelują do osób, które mogłyby pomóc w ustaleniu personaliów właściciela psa.

Każdy, kto rozpoznaje zwierzę na zdjęciu i mógłby ułatwić identyfikację sprawcy bestialskiego czynu proszony jest o kontakt pod numerem tel. 22 735 88 53, 22 735 88 53 lub drogą elektroniczną na adres kierownikzmiany@strazmiejska.pruszkow.pl.

Za znęcanie się nad zwierzęciem, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a takie zachowanie w pełni zasługuje na konsekwencje prawne wobec osób za to odpowiedzialnych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest