Nowi dyrektorzy w liceach

Od nowego roku szkolnego zajdą zmiany na stanowiskach dyrektorów pruszkowskich szkół powiatowych. Ich wyboru dokonano na podstawie konkursów zorganizowanych przez starostwo.
kosciuch-pruszkow.edupage.pl
kosciuch-pruszkow.edupage.pl Pruszkowskie liceum im. T. Kościuszki zyska nowego dyrektora.

W konkursie na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki startowało pięciu kandydatów. Zwyciężyła Iwona Pych, która jest nauczycielem mianowanym języka rosyjskiego. Posiada 15-letni staż pracy w zawodzie pedagoga. W trakcie swojej pracy zawodowej zajmowała stanowiska kierownicze, obecnie jest wizytatorem w Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Z kolei do konkursu na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana przystąpiło dwóch kandydatów. Wygrała Ewa Król, dyplomowany nauczyciel biologii. W „Zanie” pracuje od 1992 roku, posiada 35-letni staż pedagogiczny. Jest czynnym egzaminatorem maturalnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

W obu przypadkach przedstawiona koncepcja funkcjonowania i rozwoju szkoły oraz przeprowadzone rozmowy z kandydatami znalazły uznanie członków komisji konkursowych. Zgodnie z procedurą, zarząd powiatu pruszkowskiego zatwierdził przeprowadzone konkursy. Stanowiska zostaną powierzone przed nowym rokiem szkolnym, a więc lada dzień.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest