Mazowsze przeciw imigrantom

Mazowsze przeciw imigrantom – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 26 września mają odbyć się duże manifestacje m.in. w Warszawie, Żyrardowie, Błoniu i Piastowie. Organizatorem jest Młodzież Wszechpolska.
1538947_450165935184628_7701793019956290374_n
Fot. Facebook/Młodzież Wszechpolska Demonstracje przeciwko imigrantom mają odbyć się w dziesięciu miastach na Mazowszu.

Kilka dni temu ministrowie spraw wewnętrznych Unii Europejskiej zadecydowali o podziale 120 tys. uchodźców. Do Polski ma ich trafić łącznie siedem tysięcy. Ta liczba może się zmienić, ponieważ imigrantów wciąż przybywa, jednak część z nich mają przyjąć inne kraje np. Szwajcaria, Norwegia czy Irlandia.

Do Polski pierwsi uchodźcy mają przyjechać na początku przyszłego roku. To zdecydowanie nie podoba się członkom Młodzieży Wszechpolskiej, młodzieżowej organizacji narodowościowej. Przekonują oni, że większość Polaków opowiada się przeciwko przyjęciu imigrantów z Afryki i Azji, podczas gdy wielu rodaków oczekuje na powrót z przymusowej emigracji zarobkowej, podobnie jak repatrianci zza wschodniej granicy.

– Mówimy jasno: mamy dość (nie)rządu, który realizuje wszystkie dyrektywy unijne jak niewolnik, dość braku realizacji interesu narodowego w polityce międzynarodowej, dość kopiowaniu niesprawdzonych metod z Zachodu, dość okradaniu Polaków i przeznaczaniu pieniędzy z budżetu na imigrantów totalnie nieprzystosowanych do polskiej kultury, dość ignorowaniu woli narodu – przekonują organizatorzy manifestacji.

Zdaniem Łukasza Walczaka, rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, narzucanie tzw. kwot imigranckich przez Unię Europejską jest dla Polski niekorzystne z powodów kulturowych, ekonomicznych, socjalnych, politycznych. – Uchodźcy będą obciążeniem dla polskiego systemu emerytalnego czy socjalnego, ponieważ, jak pokazują badania, 90 proc. z nich nie pracuje, żyje z pobierania zasiłków, co wobec emigracji ponad 3 mln młodych Polaków na Zachód oraz perspektywy kilkuset tysięcy rodaków, którzy w wyniku różnych zmian granic np. po II wojnie światowej zostali na Wschodzie, jest po prostu nieuczciwe – mówi Walczak. – Priorytetem dla rządu powinno być zadbanie o sprowadzenie Polaków zza Buga oraz zadbanie o stworzenie takich warunków bytowych w kraju, aby młodzi Polacy nie musieli już wyjeżdżać na zachód. Natomiast sprowadzenie na miejscu Polaków ludności obcych kulturowo nie jest po prostu w interesie narodowym i nie jest uczciwe wobec obywateli – dodaje.

Demonstracje organizowane przez Młodzież Wszechpolską pod hasłem „Chcemy repatrianta, a nie imigranta” mają odbyć się w sobotę, 26 września , o godz. 16.00:

– w Warszawie, na placu Zamkowym

– w Żyrardowie, na Placu Jana Pawła II, naprzeciwko urzędu miasta

– w Piastowie, na skwerze przed urzędem miasta przy ul. 11 Listopada

– w Błoniu, na terenie parku Bajka

Poza tym, demonstracje pod hasłem “Mazowsze przeciw imigrantom” odbędą się również w Siedlcach, Wyszkowie, Ostrołęce, Radomiu, Szydłowcu i Płocku. Udział w nich już zapowiedziało kilka tysięcy osób.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest