Dwie plantacje marihuany zlikwidowane

Policjanci zlikwidowali w Michałowicach i w Raszynie dwie plantacje marihuany. Śledczy zabezpieczyli w sumie ponad dwa tysiące sadzonek marihuany i 14 kg gotowego suszu roślinnego.
marijuana-673844_640
Fot. pixabay.com Policjanci znaleźli u 25 letniego Wietnamczyka w sumie ponad dwa tysiące sadzonek marihuany i 14 kg gotowego suszu roślinnego.

Policjanci z Michałowic próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód dostawczy. Kierowca nie zareagował jednak na wezwanie i zaczął uciekać. Policjantom udało się go jednak zatrzymać. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu, śledczy mieli również podejrzenia, że może posiadać marihuanę. Postanowili więc skontrolować posesję, z której wyjechał, jak się później okazało, 25-letni Wietnamczyk.

W budynku znaleźli plantację marihuany oraz sprzęt potrzebny do jej uprawy – wentylatory, filtry, lampy grzewcze. Zabezpieczono 926 sadzonek w różnym stadium rozwoju oraz 22 opakowania sprasowanego suszu roślinnego o łącznej wadze prawie 14 kilogramów. Okazało się, że Wietnamczyk wynajmował dom w Raszynie, gdzie również znaleziono 1,1 tys. doniczek z konopiami indyjskimi i całą linię produkcyjną.

Teraz obywatelowi Wietnamu grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Usłyszał on zarzuty produkcji narkotyków oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest