Koncert Dżem w Grodzisku

W niedzielę, 18 października odbędzie się koncert Dżem w Grodzisku. Będzie to jubileuszowy występ zespołu.
grodzisk.pl
Fot. grodzisk.pl Zespół Dżem wystapi w Grodzisku 18 października.

Dżem to jeden z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączy elementy rocka i bluesa. Grupa powstała w 1973 roku, w Tychach. W tym samym roku dołączył do niej legendarny już wokalista Ryszard Riedel. To właśnie w dużej mierze dzięki temu artyście Dżem jest zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Nagrał wiele przebojów m.in. „Paw”, „Czerwony jak cegła”, czy „Sen o Victorii”.

Zespół występował jako suupport przed koncertami największych gwiazd światowego rocka m.in. Erica Claptona, AC/DC i Rolling Stones.

W drugiej połowie lat 80. Ryszard Riedel stopniowo oddalał się od zespołu popadając w nałóg narkotykowy. 30 lipca 1994 roku artysta zmarł w szpitalu na zawał serca. Od 1995 roku nowym wokalistą zespołu został Jacek Dewódzki, z którym zespół koncertował i tworzył do roku 2001, kiedy zastąpił go Maciej Balcar. To właśnie z tym artystą Dżem występuje do dnia dzisiejszego i z nim zagra koncert w grodziskiej hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ul. Westfala.

Bilety w cenie 60 zł są do nabycia w sekretariacie hali OSIR ul. Westfala 3, kasie Centrum Kultury, ul. Spółdzielcza 9, poprzez sieć Ticketpro.pl, Biletomat.pl, Biletin.pl, Kupbilecik.pl, Biletyna.pl oraz w salonach EMPIK, sklepach Media Markt, Media Ekspert na terenie całej Polski. Informacje oraz zamówienia zbiorowe pod numerem tel. 518 166 869.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest