Leszno Robertowi Lewandowskiemu

Leszno Robertowi Lewandowskiemu – pod takim hasłem odbędzie się specjalna akcja zorganizowana przez mieszkańców na cześć znanego piłkarza. Sportowiec ma zostać też uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”.
250002096
Fot. uefa.com Robert Lewandowski pochodzi z Leszna.

Najbardziej znany chyba obecnie polski piłkarz Robert Lewandowski pochodzi z Leszna. Tu chodził do szkoły i tu stawiał pierwsze kroki na boisku w klubie Partyzant Leszno.

Mieszkańcy Leszna postanowili zorganizować na cześć piłkarza specjalną akcję. 11 października, w samo południe chcą zebrać się na miejscowym stadionie i z biało-czerwonymi kartkami w dłoniach ustawić w taki sposób, aby powstał napis związany z Lewandowskim np. Robert lub RL9. Cała akcja ma zostać sfotografowana i sfilmowana za pomocą drona. „Niech cały świat usłyszy, jak bardzo jesteśmy dumni”– zachęcają do wzięcia udziału w akcji organizatorzy na portalu społecznościowym Facebook.

Być może Robert Lewandowski zostanie również uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Na razie zbierane są podpisy mieszkańców pod wnioskiem o jego przyznanie piłkarzowi. – Faktycznie są takie przymiarki – potwierdza wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego Paweł Białecki. – To piłkarz, który pochodzi z Leszna, nigdy tego nie ukrywał. A my odczuwamy radość z powodu jego sukcesów i podziw dla jego kunsztu, stąd pomysł uhonorowania Lewandowskiego tytułem „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego” – dodaje.

Wniosek formalny w tej sprawie zostanie rozpatrzony najprawdopodobniej podczas najbliższej, listopadowej sesji rady powiatu.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Leszno Robertowi Lewandowskiemu