Udana akcja mieszkańców Leszna

Mieszkańcy Leszna już po raz kolejny pokazali, że potrafią się zjednoczyć w ważnej sprawie. W niedzielę, 11 października zebrali się na miejscowym stadionie, aby uhonorować znanego piłkarza Roberta Lewandowskiego.
Fot. Michał Tołczyk
Fot. Michał Tołczyk Mieszkańcy Leszna już po raz kolejny udowodnili, że są zgranym zespołem.

Akcja pod hasłem „Leszno Robertowi Lewandowskiemu” miała miejsce o godz. 12.00. Mimo porywistego wiatru, ponad 300 osób zebrało się i ustawiło się w taki sposób, że powstał napis Lewy. To nie była pierwsza, wspólna inicjatywa lesznian. Kilka miesięcy temu wspólnie zawalczyli o podwórko Nivea. Zebrali wystarczającą ilość głosów, dzięki czemu dzieci z Leszna mogą cieszyć się nowym placem zabaw.

Akcja „Leszno Robertowi Lewandowskiemu” zorganizowana przez Agatę Bażyńską-Khan i jej męża Davida oraz radną Ewę Grot została sfotografowana i sfilmowana za pomocą drona. Był to swoisty hołd dla znanego piłkarza, który w Lesznie wychował się i tu stawiał pierwsze kroki na boisku w klubie Partyzant. Podczas akcji była obecna mama Lewandowskiego – Iwona, która podziękowała inicjatorom i lesznianom za zaangażowanie.

Z kolei sam „Lewy” w spektakularny sposób zrewanżował się mieszkańcom Leszna (i nie tylko im) strzelając gola w meczu Polska-Irlandia. Tym samym zagwarantował polskiej reprezentacji awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy Euro 2016.

Tymczasem mieszkańcy Leszna już planują kolejną akcję – podczas mistrzostw Euro 2016 chcą na stadionie „Partyzanta” ustawić telebim i wspólnie przezywać emocje związane z występem Roberta Lewandowskiego oraz pozostałych zawodników polskiej reprezentacji.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest