Lewandowski zasłużony dla powiatu

Radni jednomyślnie podjęli uchwałę dotyczącą przyznania Robertowi Lewandowskiemu tytułu „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Głosowanie odbyło się w czwartek, 19 listopada.
10557387_1143631702328639_1276128683985631590_n
Fot. facebook Podczas głosowania nad uchwałą obecna była matka Roberta Lewandowskiego – Iwona.

Robert Lewandowski – dwudziestosiedmioletni zawodnik Bayernu Monachium mieszkał i wychowywał się w Lesznie. Tu rozpoczynał swoją piłkarską karierę w miejscowym klubie sportowym „Partyzant”. Mieszkańcy Leszna i okolic nie ukrywają swojego podziwu dla piłkarskiego kunsztu Lewandowskiego i dumy z jego osiągnięć. To właśnie z tego powodu zorganizowali kilka społecznych akcji związanych ze sportowcem: podczas mistrzostw Euro 2012 na ogrodzeniu miejscowego kościoła wywiesili baner z napisem „Zawsze dumni z naszego Roberta”, a kilka tygodni temu na stadionie „Partyzanta” ustawili się w taki sposób, że powstał napis „Lewy. Relację z tej akcji opublikowały ogólnopolskie, a nawet zagraniczne media.

To również mieszkańcy byli inicjatorami uhonorowania Roberta Lewandowskiego tytułem „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”, a władze samorządu poparły tę inicjatywę. W sumie zebrano ponad tysiąc podpisów osób z Leszna i okolic opowiadających się za przyznaniem wyróżnienia napastnikowi Bayernu Monachium.

Procedura formalna wymaga, aby to radni powiatowi podjęli stosowną uchwałę w sprawie przyznania zaszczytnego tytułu. I tak też się stało. Podczas sesji rady, która odbyła się w czwartek, 19 listopada, radni jednogłośnie zadecydowali o uhonorowaniu zaszczytnym tytułem Roberta Lewandowskiego.

Podczas sesji obecna była matka sportowca – Iwona Lewandowska. Starosta Jan Żychliński przekazał jej serdeczne gratulacje i zaproszenie na uroczyste wręczenie tytułu i statuetki dla piłkarza. Pani Iwona, nie kryjąc wzruszenia, w imieniu syna podziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do przyznania mu tytułu „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Przekazała też pamiątkowe koszulki z autografem sportowca.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest