Zatrzymany pod zarzutem zabójstwa w Radziejowicach

Kilka dni zajęło policjantom z Żyrardowa ustalenie personaliów podejrzanego o zabójstwo trzydziestolatka, którego zwłoki znaleziono w Radziejowicach. We wtorek, 3 listopada mężczyzna został aresztowany.
kwp.radom.pl
Fot. kwp.radom.pl Mężczyzna został zatrzymany 3 listopada.

Przypomnijmy – w minioną sobotę policjanci z zespołu poszukiwawczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 30-letniego mężczyzny. Mężczyzna ostatni raz był widziany w dniu 29 października i od tego dnia nie skontaktował się z rodziną.

Dwie godziny po zgłoszeniu zaginięcia mężczyzny, oficer dyżurny otrzymał informację, że w jednym ze zbiorników wodnych na terenie gminy Radziejowice zostały ujawnione zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali skierowani żyrardowscy kryminalni, którzy potwierdzili tą informację. Denat został jednoznacznie rozpoznany jako zaginiony dwa dni wcześniej 30-latek. Na ciele ujawniono liczne obrażenia.

Żyrardowscy kryminalni, pod nadzorem prokuratora, przez kilka godzin wykonywali czynności na miejscu zdarzenia. Przy udziale biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji oraz Laboratorium Kryminalistycznego z Radomia i z Łodzi, policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w wyniku których ujawnili i zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne, które następnie poddano badaniom. Ponadto policjanci rozpytali i przesłuchali osoby mogące mieć wiedzę na temat zaistniałego zdarzenia.

W toku szeregu podjętych czynności operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych, wytypowano 27-letniego mieszkańca powiatu żyrardowskiego, który mógł mieć związek ze śmiercią 30-latka. We wtorek, 3 listopada mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 370 gramów marihuany, mefedronu i amfetaminy, a także 80 sztuk tabletek extasy.

W środę została przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny, w wyniku której ujawniono liczne obrażenia ciała. Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi materiałami, wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutu zabójstwa zatrzymanemu. Podczas przesłuchania, mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Ponadto zatrzymanemu postawiono zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych oraz środkami odurzającymi. Mężczyzna sprzedawał je różnym osobom na terenie powiatu żyrardowskiego.

Z ustaleń żyrardowskich policjantów wynika, że jednym z motywów zabójstwa, mogły być rozliczenia finansowe między ofiarą, a podejrzanym. Na chwilę obecną, szczegółowe motywy działania sprawcy są ustalane. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia.

Na podst. inf. pras. KPP Żyrardów/EPK

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest