200 komputerów dla grodziskich szkół

Prawie 200 komputerów, zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych, otrzymają grodziskie szkoły. Pieniądze na ich zakup pochodzą z Unii Europejskiej.
200 komputerów dla grodziskich szkół
Fot. grodzisk.pl Do grodziskich szkół trafi w sumie prawie 200 komputerów.

Sprzęt komputerowy, który trafi do placówek oświatowych został. pozyskany w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion w gminie Grodzisk Mazowiecki”. Każda placówka otrzyma 15 laptopów, z wyjątkiem szkoły podstawowej nr 1, gdzie trafi sprzęt stacjonarny na wyposażenie sali informatycznej i biblioteki szkolnej. W sumie, do końca grudnia, zostanie przekazanych 165 laptopów, 30 zestawów komputerowych stacjonarnych oraz 17 urządzeń wielofunkcyjnych.

W ramach projektu wyposażono już 150 mieszkańców gminy w zestawy komputerowe, wraz z przeszkoleniem ich w zakresie obsługi komputerów i internetu, oraz przekazano 185 takich zestawów placówkom oświatowym i opiekuńczo-wychowawczym,

Po zakończeniu projektu, czyli po 31 grudnia 2015 roku, gmina ma obowiązek przez 5 lat zapewnić sprawność sprzętu i utrzymać bezpłatny dostęp do internetu. Wartość projektu, to blisko 4 miliony złotych, w całości sfinansowany ze środków unijnych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest