Galeria handlowa w Pruszkowie w 2017 roku

Lada dzień ruszy budowa galerii handlowej w Pruszkowie. Pierwsi klienci będą mogli zrobić w niej zakupy w 2017 roku.
Galeria handlowa w Pruszkowie
Fot. mat. inwestora Nowa Stacja ma spełnić wymagania najbardziej wybrednych klientów.

O powstaniu galerii handlowej w Pruszkowie mówi się od kilku lat. Teraz te plany nabrały realnych kształtów. Chodzi o obiekt, który ma powstać przy ul. Sienkiewicza, nieopodal stacji PKP. Nowa Stacja będzie pierwszym w Pruszkowie pełnowymiarowym centrum handlowo-usługowym o powierzchni 27 tys. mkw. W sumie powstanie tu ponad 120 lokali.

ECC Real Estate, deweloper Nowej Stacji, przez ostatnie miesiące dopasowywał ofertę obiektu do potrzeb mieszkańców Pruszkowa i okolic. Teraz firma przystępuje do kolejnych etapów inwestycji. ECC właśnie otrzymała pozwolenie na budowę oraz podpisała umowę z jednym z największych najemców centrum – szwedzką marką odzieżową H&M. – Cieszę się, że wraz z podpisywaniem umów z pierwszymi najemcami możemy także rozpocząć budowę centrum handlowego Nowa Stacja. Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, dzięki czemu pierwsze prace podejmiemy na początku 2016 roku. Natomiast oficjalne otwarcie centrum planujemy na 2017 rok – zapowiada Maciej Krzewiński. Sklep H&M znajdzie się na dwóch poziomach o łącznej powierzchni nieco ponad 2,1 tys. mkw. Klienci znajdą w nim szeroki asortyment odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, jak również obuwia i dodatków.

Deweloper, we współpracy z firmą badawczą MillwardBrown przeprowadził badanie potrzeb mieszkańców miasta i okolic. Wynika z niego, że ponad 90 proc. osób robi zakupy w centrach handlowych i dużych sklepach, a dla ogromnej większości lokalizacja i dobry dojazd są głównymi kryteriami wyboru najczęściej odwiedzanego obiektu. Ci, którzy zadeklarowali, że nie korzystają na co dzień z centrów handlowych i dużych sklepów, jako główny powód podali brak takowych w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Nowa Stacja ma więc znaczny potencjał przyciągnięcia również osób do tej pory nie będących klientami sklepów wielkopowierzchniowych.

Oferta centrum ma być bardzo rozbudowana. Parter galerii będzie strefą dla kobiet ze sklepami najbardziej znanych marek oraz mniejszymi butikami. Znajdą się tam także lokale z artykułami dla dzieci oraz kawiarnie i restauracje. Nie zabraknie również supermarketu. Na pierwszym piętrze najpopularniejsze marki odzieżowe oraz sklepy sportowe będą czekać głównie na młodzież i mężczyzn. Na tym samym poziomie mają zostać zlokalizowane sklepy RTV i AGD.

Drugie piętro Nowej Stacji będzie strefą relaksu i rozrywki. Najmłodszych ucieszy strefa zabaw, a tych trochę starszych kino dysponujące siedmioma nowoczesnymi salami. Miłośnicy sportu i aktywności fizycznej będą mieli do dyspozycji ściankę wspinaczkową, klub fitness oraz szkołę tańca. W zimowe dni i wieczory niewątpliwą atrakcją będzie sezonowe lodowisko utworzone na dachu.

Deweloper zapewnia, że nawet w najgorętszych okresach zakupowych klienci centrum nie będą musieli martwić się o miejsce do pozostawienia samochodu. Dwa komfortowe parkingi, na ponad 800 aut, znajdować się będą na poziomie -1 i na dachu. Dzięki temu odwiedzający będą mieli szybki i prosty dostęp do wybranych atrakcji obiektu. Poruszanie się po centrum ułatwi także połączony system schodów i wind na każdym poziomie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest