Prezent Lewandowskiego dla „Partyzanta”

Znany piłkarz Robert Lewandowski wcielił się w rolę św. Mikołaja. Ofiarował klubowi sportowemu z Leszna świąteczne prezenty.
uefa.com
Fot. uefa.com. Robert Lewandowski nigdy nie ukrywa tego, że pochodzi z Leszna.

Robert Lewandowski pochodzi z Leszna. W tej miejscowości wychował się, a w lokalnym klubie „Partyzant” stawiał pierwsze kroki na boisku piłkarskim. Dziś jest wybitnym sportowcem, piłkarzem światowej klasy. Mimo że zrobił zawrotną karierę, nie zapomniał o swoich korzeniach.

Kilkanaście dni temu do siedziby klubu w Lesznie dotarła świąteczna przesyłka od sportowca. Co w niej było? – Dresy i ortaliony dla drużyny juniorów, w sumie po 15 sztuk – mówi prezes „Partyzanta” Dariusz Sieklicki. Zapewnia, że kondycja finansowa klubu nie jest zła, głównie dzięki pomocy ze strony władz Leszna, jednak dodatkowe prezenty od sponsorów są dla klubu nieocenione. – Zwłaszcza, jeśli jest to podarunek od Roberta – cieszy się prezes. – A to nie wszystko. Od Roberta ma przyjść jeszcze jeden prezent, ale nie wiemy, co to będzie, po prostu niespodzianka – dodaje.

Z klubem współpracuje mama Lewandowskiego – pani Iwona. Zawsze interesuje się tym, co się u nas dzieje, mamy z nią bardzo dobry kontakt – mówi Sieklicki.

Zarząd i piłkarze klubu oficjalnie podziękowali Lewandowskiemu za świąteczne prezenty i, tak jak pozostali mieszkańcy Leszna, czekają na przyznanie mu honorowego obywatelstwa gminy. Stosowny wniosek w tej sprawie już został złożony do rady gminy. Przypomnijmy, że kilka tygodni został wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego”. Powiatowi radni zagłosowali w tej sprawie jednomyślnie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest