Burmistrz Mszczonowa: Budowa Park of Poland ruszy wiosną [WIDEO]

Wciąż przesuwa się data rozpoczęcia budowy parku rozrywki Park of Poland w Mszczonowie. Burmistrz miasta Józef Grzegorz Kurek twierdzi, że przyczyną opóźnienia jest konieczność uzyskania niezbędnych pozwoleń.
Park of Poland
Fot. pl.globalcityholdings.com. W Park of Poland maja znaleźć się atrakcje dla osób w każdym wieku.

Park of Poland ma być jednym z największych kompleksów wodnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Powstanie we wsi Wręcza pod Mszczonowem. W tym miejscu inwestor wykupił grunty o łącznej powierzchni około 200 ha. Znajdą się na nich atrakcje dla klientów w każdym wieku, część będzie działać przez cały rok. W parku powstaną trzy strefy. W pierwszej z nich, na obszarze ok 20 ha, znajdzie się ogromny basen w stylu tropikalnej wyspy z odsuwanym dachem, w drugiej zaś będzie można poddać się zabiegom spa. W tej części być może będą wykorzystywane zasoby wody geotermalnej znajdujące się w Mszczonowie. Trzecią strefę natomiast będzie stanowić centrum galaxy z systemem zjeżdżalni.

Inwestorem Park of Poland jest firma Global City Holdings (GCH), holenderska spółka, większościowy udziałowiec koncernu Cineworld, do którego należy sieć znanych w Polsce kin Cinema City. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest grupa Wund. W gestii jej przedstawicieli znajdzie się projektowanie, nadzór nad budową, a potem zarządzanie kompleksem Park of Poland.

Według pierwotnych planów, budowa parku miała ruszyć w połowie roku, a zakończyć się w czwartym kwartale przyszłego roku. Dziś już wiadomo, że harmonogram prac opóźni się. – Obecnie trwa postępowanie związane z wydaniem decyzji środowiskowej – mówi burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Na pytanie, dlaczego termin rozpoczęcia prac wciąż się przesuwa, włodarz odpowiada: – Problem jest z ekologami, z uzyskaniem pozwoleń. W tym kraju doszło do takiego paradoksu, że ludzie wszystko chcieliby mieć, ale nie obok swoich domów. Walczymy, jak tylko uzyskamy stosowne pozwolenia, budowa ruszy wiosną – mówi Kurek.

Wartość inwestycji jest szacowana na 100 mln euro. 75 proc. ma być finansowana z kredytów. W pierwszym roku działalności parku spodziewanych jest 1 mln gości.

Burmistrz Kurek nie obawia się, że firma Global City Holding wycofa się z budowy Park of Poland, a inwestycja podzieli losy Adventure World Warsaw – parku rozrywki, który miał powstać pod Grodziskiem Mazowieckim. – Proszę nie porównywać Mszczonowa do Grodziska. Tam nie było mowy o żadnej inwestycji. Inwestor był oszustem, który oszukał wszystkich, że będzie budował, a nie miał takiego zamiaru, chciał tylko wyciągnąć pieniądze od naiwnych. U nas inwestycję chcą realizować poważne firmy, dwie giełdowe spółki, a nie jakiś Holender nie wiadomo skąd – mówi Kurek. Zdaniem burmistrza Mszczonowa, powstanie parku zapewni 1100 miejsc pracy. Posadę znajdą kucharze, kelnerzy, pracownicy techniczni, kasjerzy i inni. Obok obiektu powstaną również inne firmy np. hotele i pensjonaty, które również zapewnią miejsca pracy. – Każda inwestycja, która zapewnia ludziom dobre, godziwe utrzymanie jest najważniejsza – mówi burmistrz Kurek.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest