Most w Błoniu gotowy

Gotowy do użytku jest już nowy most na drodze wojewódzkiej nr 579 w Błoniu. Teraz obiekt czeka na odbiory nadzoru budowlanego.
Most w Błoniu
Fot. conadrogach.pl Przeprawa ma zostać oddana do użytku kierowców do końca stycznia.

– Kiedy zostanie oddany do użytku kierowców most w Błoniu? Miało to się stać pod koniec grudnia – z takim pytaniem na numer Alert redakcji portalu zachodniemazowsze.info 697 237 310 zatelefonował czytelnik Paweł. Sprawdziliśmy. I faktycznie, prace nad modernizacją przeprawy na drodze wojewódzkiej nr 579 w Błoniu miały zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Tymczasem mamy połowę stycznia, a most nadal nie jest dostępny. Dlaczego? – Prace na moście zakończyły się w terminie. Tyle że obiekt musi jeszcze przejść niezbędne odbiory od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) w Warszawie, który odpowiada za inwestycję. Nie wiadomo dokładnie, ile potrwają niezbędne procedury. – Inspektorat ma na to 21 dni, ale mam nadzieję, że potrwa to krócej i do końca stycznia most będzie przejezdny – mówi Burdon.

W ramach inwestycji, został wybudowany zupełnie nowy most z nową nawierzchnią, chodnikiem i ścieżką rowerową. Zastąpił starą przeprawę, która była w złym stanie technicznym. Prace rozpoczęły się w październiku, wykonało je Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty z Warszawy. Poza budową obiektu, nawierzchni i ścieżki rowerowej, zakres robót objął także przebudowę sieci gazowej i teletechnicznej. Koszt całej inwestycji wyniósł około 2,5 mln zł.

Wkrótce w planach jest także modernizacja drogi nr 579 za mostem w kierunku Leszna. W tym celu zarządca ma zawrzeć stosowne porozumienie z samorządem.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest