Najpierw hala, potem basen

Mieszkańcy Brwinowa chcieliby, żeby na terenie gminy został wybudowany basen. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści – taki obiekt nie powstanie wcześniej niż za dziesięć lat. Na przyszły rok natomiast jest planowane oddanie do użytku nowej hali sportowej.
Basen w Brwinowie
Fot. UG Brwinów Nowa hala sportowa powstanie przy Zespole Szkół nr 1.

W Brwinowie nie brakuje miłośników pływania. Chcieliby oni mieć możliwość uprawiania swojego ulubionego sportu na miejscu, na terenie gminy. Na razie muszą jeździć na pływalnię Kapry do Pruszkowa. Z tego obiektu korzystają również uczniowie brwinowskich szkół, dla których są organizowane zajęcia pływania. I wszystko wskazuje na to, że na razie tak pozostanie.

Niestety, burmistrz Arkadiusz Kosiński stawia sprawę jasno: wcześniej niż za dziesięć lat basen w Brwinowie nie powstanie. Dlaczego? – Zanim wybudujemy basen, musimy wybudować kilka obiektów oświatowych, sportowych i świetlicowych m.in. nową szkołę i przedszkole w Parzniewie, nowe przedszkola w Żółwinie i Otrębusach, hale sportowe przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie, Zespole Szkół w Otrębusach oraz przy planowanej szkole w Parzniewie, świetlice wiejskie w Domaniewie i Kaniach, a także zrewitalizować kupiony ostatnio pałac Wierusz-Kowalskich z przeznaczeniem na centrum kultury – mówi burmistrz. Nie oznacza to, że władze Brwinowa o budowie basenu nie myślą, jest już nawet wstępnie wybrane miejsce na ten cel. – Najlepszą lokalizacją są kupione w listopadzie tereny SGGW. To działka o powierzchni blisko 8 ha w rejonie ul. Przejazd, Piłsudskiego i Dworskiej, w rejonie Zespołu Szkół nr 1. Jednakże, wobec ogromu pilniejszych zadań do wykonania, myślę, że basen na naszym terenie nie powstanie wcześniej niż za 10-15 lat – mówi Kosiński.

Na razie w najbliższych planach władz Brwinowa dotyczących realizacji obiektów sportowych jest budowa hali przy Zespole Szkół nr 1. To najważniejsza inwestycja, jaka w tym roku ma zostać wykonana w gminie. Urzędnikom z brwinowskiego ratusza udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie w wysokości 2 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla Województwa Mazowieckiego. Hala będzie trzykondygnacyjnym budynkiem pasywnym o powierzchni nieco ponad 1,9 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. arena sportowa z możliwością podziału na trzy części, widownia z 224 miejscami siedzącymi, siłownia, sala do masażu, pokój trenerów, szatnie, sanitariaty i magazyny. Hala będzie połączona ze szkołą. Koszt inwestycji to 9 mln zł. Oddanie hali do użytku jest planowane na koniec czerwca przyszłego roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest