Seryjny złodziej z Żyrardowa zatrzymany

Policjanci z Mszczonowa zatrzymali złodzieja, który z kradzieży postanowił uczynić sobie stałą profesję. 22-letni żyrardowianin okradał głównie mieszkańców osiedli.
Seryjny złodziej z Żyrardowa zatrzymany
Fot. pixabay.com Podczas przesłuchania w żyrardowskiej komendzie złodziej przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Mundurowym z komisariatu w Mszczonowie udało się zatrzymać sprawcę serii kradzieży na początku lutego. To właśnie wtedy otrzymali informację, że na jednym z miejscowych osiedli, nieznajomy mężczyzna prawdopodobnie okrada mieszkania. Złodziej wykorzystywał nieuwagę domowników i wynosił z przedpokojów mieszkań portfele i torebki.

Kiedy policjanci zweryfikowali prawdziwość tej informacji, natychmiast rozpoczęli typowanie sprawcy. Dzięki ich szybkiej reakcji, a także czujności mieszkańców mężczyzna został zatrzymany chwilę po dokonaniu przestępstwa. Chwilę wcześniej ukradł plecak z zawartością tzn. pieniędzmi i dokumentami z przedpokoju jednego z mszczonowskich mieszkań, a następnie ukrył się przed policjantami w piwnicy sąsiedniego bloku.

Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec Żyrardowa, znany policji i wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania trafił do policyjnego aresztu w celu złożenia wyjaśnień. Sprawę przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Podczas przesłuchania 22-latek przyznał się nie tylko do tej kradzieży, ale też szeregu innych wskazując mundurowym wszystkie okradzione mieszkania i miejsca ukrycia rzeczy. Część z nich została odzyskana przez policjantów i przekazana właścicielom. Natomiast 22-latek usłyszał kilkanaście zarzutów związanych z kradzieżami na terenie Żyrardowa i Mszczonowa.

Mechanizm działania sprawcy za każdym razem był podobny. Mężczyzna wchodził do mieszkań przez niezamknięte na zamek drzwi. Następnie wykorzystując nieuwagę, a nawet sen domowników, kradł z przedpokojów mieszkań pozostawione plecaki, torebki i portfele z ich zawartością. Łupem sprawcy padały pieniądze, dokumenty, karty kredytowe, telefony oraz inne, drobne przedmioty.

Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, 22-latek kilkukrotnie podjął pieniądze z konta okradzionej osoby wykorzystując do tego skradzioną wcześniej kartę wraz ze znajdującym się przy niej pinem.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży gotówki na łączną kwotę blisko 10,5 tys. zł., dokumentów i innych drobnych przedmiotów i przyznał się do zarzucanych czynów, poddając się dobrowolnie karze.

Policjanci przestrzegają i apelują:

Zamykaj drzwi na zamek nawet wtedy, kiedy jesteś w domu.

Nigdy nie przechowuj karty do bankomatu wraz z pinem- złodziej ma ułatwiony dostęp do Twoich pieniędzy.

Gdy zgubisz dokumenty, natychmiast zastrzeż je w banku.

Ponadto, gdy widzisz podejrzanie zachowującą się osobę, bądź osoby w pobliżu sąsiedniego czy swojego mieszkania, nie bagatelizuj tego – poinformuj policję dzwoniąc pod numer 997.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest