Kolejne wysadzenie bankomatu w regionie. To już prawdziwa plaga

W Raszynie doszło do wysadzenia bankomatu. To trzecie takie zdarzenie w naszym regionie, w ciągu kilku ostatnich tygodni.
Fot. niebezpiecznik.pl Złodzieje już trzy razy wysadzali bankomaty w naszym regionie za pomocą materiałów wybuchowych.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 3 marca, kilka minut po północy. W Raszynie przy ul. Pruszkowskiej doszło do próby kradzieży pieniędzy z bankomatu. Złodzieje za pomocą materiałów wybuchowych wysadzili urządzenie w powietrze. Części były porozrzucane na ulicy. Policja niewiele mówi na ten temat. – Potwierdzam, że w Raszynie dziesięć minut po północy miało miejsce usiłowanie kradzieży z włamaniem do bankomatu. Urządzenie zostało uszkodzone – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie asp. Karolina Kańka. – Sprawa została przejęta przez Komendę Stołeczną Policji. Trwają ustalenia funkcjonariuszy, kto mógł tego dokonać – dodaje. Policjantka nie ujawnia, czy złodziejom udało się ukraść pieniądze.

To już trzecie takie zdarzenie w naszym regionie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Pod koniec stycznia do wysadzenia bankomatu doszło w Parzniewie przy Centrum Handlowym Atut. Z kolei 18 lutego złodzieje zainteresowali się takim urządzeniem w Latchorzewie. Za każdym razem scenariusz jest ten sam – w nocy mieszkańcy słyszą huk, potem na miejscu pojawia się policja. Wyjaśnieniem wszystkich trzech spraw zajmują się stołeczni mundurowi. Nie ujawniają, czy złodziejom udało się ukraść pieniądze, nie mówią również, czy te trzy sprawy łączy ten sam sprawca. Wiadomo tylko tyle, że urządzenia z powodu wykorzystania materiałów wybuchowych były zupełnie zniszczone. W Latchorzewie złodzieje pozostawili po sobie ślady – obok wysadzonego w powietrze bankomatu leżały siekiera i złom.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest