Pożar zabytkowej willi w Milanówku

Kilkanaście zastępów straży pożarnej wzięło udział w gaszeniu pożaru zabytkowej willi „Jolancin” w Milanówku. Ogień udało się opanować dopiero po kilku godzinach akcji.
Pożar pizzerrii w Milanówku
Fot. wikipedia.org W gaszeniu pożaru wzięło udział kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed godz. 18.00. To właśnie wtedy strażacy z jednostki w Milanówku otrzymali zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w zabytkowej willi „Jolancin”. Dom mieści się przy ul. Charci Skok 6, tuż obok siedziby OSP. Na miejscu pojawiło się sześć zastępów straży, jednak pożaru nie udało się szybko opanować, więc na miejsce musiały przyjechać kolejne jednostki. Ogień trawił całą ostatnią kondygnację budynku, udało się go ugasić około godz. 22.00. Potem strażacy zajęli się rozbiórką drewnianej konstrukcji dachu.

W domu znajduje się 11 mieszkań. Podczas pożaru nie było potrzeby ewakuacji lokatorów, ponieważ sami opuścili posesję, jeszcze przed przyjazdem straży. Nikt nie został ranny. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

„Jolancin” to zabytkowa willa w stylu zakopiańskim wybudowana w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od imienia córki dawnych właścicieli – państwa Sekułowiczów. Jest wpisana do rejestru zabytków ze względu na zachowane wartości artystyczne i naukowe. Teraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zajmie się szacowaniem strat i wyda decyzję, czy budynek nadaje się do dalszego zamieszkania.

To trzeci pożar, który w ostatnich dniach wybuchł w Milanówku. Mieszkańcy na lokalnych forach internetowych już prowadzą dyskusje na temat organizacji pomocy poszkodowanym pogorzelcom. O wszelkich działaniach będziemy informować na bieżąco w serwisie www.zachodniemazowsze.info.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest