Będzie sześć remontów na drodze wojewódzkiej nr 719. Cztery miesiące utrudnień

Mamy bardzo złą informację dla kierowców podróżujących drogą wojewódzką nr 719. Do końca sierpnia planowanych jest tam aż sześć remontów.
Remonty przepustów na drodze nr 719
Fot. conadrogach.pl Remonty rozpoczną się lada dzień.

Droga wojewódzka nr 719 prowadzi z Warszawy do miejscowości Kamion w powiecie żyrardowskim. Część obiektów położonych wzdłuż arterii znajduje się w złym stanie technicznym. To właśnie z z tego powodu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) podjął decyzję o konieczności ich wyremontowania.

Najpierw prace będą przeprowadzone na moście w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sienkiewicza. Rozpoczną się 9 maja i potrwają do 4 sierpnia. Będą prowadzone w godzinach 7.00-17.00. Przetarg nieograniczony na realizację inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego Mazowieckie Mosty z Mińska Mazowieckiego. Umowa została podpisana 6 kwietnia. Koszt wykonania zadania to nieco ponad 280 tys zł. Na czas prowadzania prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną zsynchronizowaną z sygnalizatorami na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Okulickiego. Jeżeli zajdzie taka potrzeba ruch będzie kierowany ręcznie. Mieszkańcy będą więc raczej musieli liczyć się z zakorkowaniem i tak zatłoczonego centrum miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu.

A to nie koniec utrudnień. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich powoli przygotowuje się również do remontu pięciu przepustów położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719. Prace będą przeprowadzane w następujących miejscowościach: w Regułach, Chylicach-Kolonii, Starych Budach oraz w dwóch miejscach w Kozerkach. Umowa z wykonawcą została podpisana pod koniec marca. Ten przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty, które za wykonanie zadania zainkasuje 1,3 mln zł. – Najpierw będą wykonywane remonty trzech przepustów, a potem trzech kolejnych. Na pewno należy spodziewać się utrudnień, ponieważ na tej drodze jest duże natężenie ruchu i nie da się ich uniknąć. Natomiast będziemy robić wszystko, aby uciążliwości zminimalizować, stąd też tak długi termin na wykonanie tych wszystkich remontów – mówi rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon. – Na tej drodze żaden czas na przeprowadzenie robót nie jest dobry, ale musimy je wykonać. Nie możemy dopuścić do tego, aby poszczególne odcinki zostały zamknięte na stałe – dodaje.

W miejscach, gdzie będą trwały prace zostanie wprowadzona wahadłowa organizacja ruchu. Całość potrwa do końca sierpnia.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest