Artur Olszewski – bohaterski strażak z Ożarowa [FOTO]

Artur Olszewski z Ożarowa Mazowieckiego otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca”. Dzięki jego szybkiej i fachowej pomocy udało się uratować poszkodowanego w wypadku mężczyznę
????????????????????????????????????
Fot. Michał Słaby/mazovia.pl Artur Olszewski wykazał się bohaterską postawą udzielając poszkodowanemu w wypadku profesjonalnej pomocy.

Nagrodę dla „Strażaka Miesiąca” przyznają władze Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Laureatami są osoby, które zachowały się wyjątkowo w stosunku do innych. Strażakiem Stycznia został Artur Olszewski z Ożarowa Mazowieckiego.

Olszewski od czterech lat jest członkiem OSP w Ożarowie Mazowieckim. 23 stycznia po południu był świadkiem zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Jawczyce. Pasażer jednego z pojazdów doznał poważnego urazu. Skarżył się na ból w klatce piersiowej i karku. Mimo utrudnionego dostępu do pasażera – drzwi do samochodu były zakleszczone – Arturowi Olszewskiemu udało się udzielić mu pierwszej pomocy. Założył poszkodowanemu kołnierz, a także wezwał pomoc. Po dziesięciu minutach na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, a chwilę po nich dojechało także pogotowie. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu wyważono zakleszczone drzwi i uwolniono poszkodowanego, którego obrażenia były na tyle poważne, że został przetransportowany do szpitala.

– Warto podkreślić, że nasz bohater nie tylko pomógł potrzebującemu, ale też został z nim do czasu przyjazdu służb. To ważne, aby w takich trudnych sytuacjach obok poszkodowanego był ktoś, kto będzie go wspierał – mówiła o druhu Arturze Olszewskim wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

– Praca strażaka jest bardzo złożona. Straż pożarna kojarzy się głównie z gaszeniem pożarów, ale u nas w Ożarowie Mazowieckim, z racji bliskości trasy poznańskiej bardzo często uczestniczymy w akcjach ratownictwa medycznego czy technicznego. Dlatego często to właśnie straż pożarna jest pierwsza na miejscu zdarzenia – wyjaśnił Artur Olszewski.

????????????????????????????????????

Artur Olszewski (3) Artur Olszewski (4)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest