Manifestacja pod ministerstwem

Do tej pory, przeciwko planom lokalizacji linii 400 kV mieszkańcy protestowali tylko w naszym regionie. Teraz postanowili demonstrować przed siedzibą ministerstwa w Warszawie.
Manifestacja pod Ministerstwem Energii
Fot. zyrardow.pl Protesty przeciwko linii 400 kV przybierają na sile.

Nie słabną protesty w sprawie planu lokalizacji linii 400 kV i związanej z nią infrastruktury. Mieszkańcy i przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń do tej pory blokowali drogi, wyrażali swój sprzeciw u władz samorządowych w naszym regionie. Teraz przyszła pora na ministerstwo. We wtorek, 26 kwietnia w godz. 10:00-14:00 odbędzie się demonstracja w Warszawie, na Placu Trzech Krzyży 3/5 przed budynkiem Ministerstwa Energii. Manifestacja ma mieć charakter pokojowy, została zgłoszona do stołecznego ratusza. Przeciwko linii 400 kV będą demonstrować mieszkańcy gminy Wiskitki, Mszczonów, Pniewy, miasta Żyrardów i pobliskich miejscowości oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia Mazury na Mazowszu z Żabiej Woli.

– Demonstracja jest wyrazem naszego BEZWZGLĘDNEGO SPRZECIWU wobec wyznaczaniu trasy pod budowę linii wysokiego napięcia 400 KV relacji Kozienice-Ołtarzew przez ww. miejscowości (UWAGA: trasa ta jest niezgodna z wojewódzkim planem zagospodarowania). Została nazwana alternatywą społeczną A2-DK50 i „podrzucona” w ostatniej chwili nie mając nic wspólnego z akceptacją społeczną, a wręcz odwrotnie – jest manipulacją przeciwko społeczeństwu, a co najważniejsze budzi brak zaufania społeczeństwa wobec Państwa, które to już wcześniej zapisało ową trasę w wojewódzkim planie zagospodarowania i wydatkowało pieniądze z budżetu Państwa na stosowne badania – przekonują organizatorzy demonstracji.

Przypomnijmy, że w tej sprawie protestują również mieszkańcy powiatu grodziskiego. Który z wariantów przebiegu niechcianej linii wybierze inwestor – okaże się już wkrótce.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest