Festiwal tańca w Żyrardowie

Wszyscy pasjonaci i miłośnicy tańca powinni pojawić się w sobotę, 7 maja w żyrardowskiej Resursie. Tego dnia odbędzie się festiwal tańca organizowany przez Studio Tańca Carmen.
Festiwal tańca w Żyrardowie
Fot. mat. organizatora Wydarzenie odbywa się pod patronatem prezydenta Żyrardowa.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 15:00-18:00. Jest organizowane przez Studio Tańca Carmen pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa. Podczas festiwalu odbędzie się turniej tańca towarzyskiego dla dzieci, a także pokazy lokalnych grup tańca oraz pokazy zawodowych par tanecznych.

Studio Tańca Carmen zorganizowało dotychczas na terenie Żyrardowa dwa wewnętrzne turnieje tańca towarzyskiego dla dzieci (w 2015 i 2014 r.), współpracując z Osiedlowym Domem Kultury ŻSM. Każdego roku na widzów czekały liczne występy i pokazy zarówno amatorów, jak i zawodowych tancerzy, a także znane osobistości. W ubiegłym roku gościem specjalnym wydarzenia była Krystyna Mazurówna, jurorka programu “Got to Dance. Tylko taniec”.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała szerszy wymiar, ponieważ organizatorzy nastawiają się na zaprezentowanie tancerzy w różnych stylach. Po raz kolejny odbędzie się turniej tańca towarzyskiego dla dzieci z sekcji ST Carmen (fundatorem pierwszej nagrody jest Prezydent Miasta Żyrardowa). Ponadto w programie przewidziano:

– pokaz zumby,

– pokaz i naukę baletu,

– pokaz tańca jazz,

– pokaz tanga argentyńskiego,

a także pokazy zawodowych par tanecznych:

– pokaz swing step pary tanecznej Aleksandra Szarkowska i Szymon Gołębiewski,

– pokaz tańca towarzyskiego pary tanecznej Małgorzata Cieszkowska (wicemistrzyni Polski w standardzie, II wicemistrz Polski w łacinie) i Jarosław Siekiera (wicemistrz Polski w tańcach latynoametykańskich).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest