Rozbój w Korytowie. Wywieźli człowieka do lasu i okradli

Najbliższe trzy miesiąc spędzą w areszcie dwaj mężczyźni podejrzani o rozbój, do którego doszło przed kilkunastoma dniami w lesie przy Centralnej Magistrali Kolejowej. Ich ofiarą stał się mieszkaniec Otwocka.
Fot. kwp.radom.pl Bandytów ujęli policjanci z Mszczonowa.

Mężczyznę z otwartym złamaniem nogi oraz ogólnymi potłuczeniami ciała w korytowskim lesie znalazły przypadkowe osoby. Jak się okazało poszkodowanym był 29-letni mieszkaniec gminy Otwock. Według relacji pokrzywdzonego, wsiadł on z nieznanymi osobami do samochodu w Żyrardowie, a następnie został przez nich zaatakowany metalowymi rurkami. Skradziono mu telefon komórkowy oraz pieniądze.

W wyniku działań funkcjonariuszy referatu operacyjno-rozpoznawczego komisariatu w Mszczonowie zatrzymano dwóch podejrzanych o przestępstwo. Jeden z nich ma 30 lat, drugi – 34. Mężczyznom przedstawiono zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Żyrardowie przychylił się do wniosku złożonego przez policję i zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest