Śmierć na torach

W Pruszkowie pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu składów.
Śmierć na torach
Fot. mazowieckie.com.pl Pasażerowie Kolei Mazowieckich musieli liczyć się z utrudnieniami.

Do zdarzenia doszło w środę 4 maja, około godz. 21.40. Pociąg relacji Żyrardów-Warszawa Wschodnia w odległości około 1 km od stacji śmiertelnie potrącił mężczyznę. Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz policja, która pod nadzorem prokuratora prowadziła czynności mające na celu ustalenie przebiegu wypadku. Do czasu ich zakończenia pociągi kursowały tylko po części torów. Opóźnienia na linii Warszawa-Skierniewice sięgały 20 minut.

Od godz. 21:50 do odwołania wprowadzono tymczasowe, nadzwyczajne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich (KM) na odcinku Warszawa Wschodnia-Pruszków w obu kierunkach. Po godz. 22.00 na żądanie służb ratunkowych i policji ruch pociągów KM przez stację Pruszków został wstrzymany, natomiast składy SKM kursowały bez przeszkód. Po godz. 23.00 ruch składów Kolei Mazowieckich został wznowiony i odbywał się warunkowo z ograniczoną prędkością obok miejsca wypadku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest