Śmiertelne potrącenie rowerzysty koło Kuklówki

W Adamowie koło Kuklówki, na drodze wojewódzkiej nr 579, doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Mężczyzna wpadł pod ciężarówkę.
Potrącenie rowerzysty Adamów
Fot.uk-odszkodowania.com Rowerzysta nie utrzymał równowagi i wpadł prosto pod koła ciężarówki.

Do zdarzenia doszło w czwartek 26 maja, późnym wieczorem. Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 579 z Grodziska Mazowieckiego do Radziejowic w miejscowości Adamów kierowca ciężarówki próbował wyprzedzić dwóch rowerzystów. Jeden z nich, mieszkaniec Milanówka, obejrzał się za siebie, stracił równowagę i wpadł prosto pod koła auta. Poniósł śmierć na miejscu.

To nie pierwszy taki wypadek na drodze do Radziejowic. Mimo obowiązujących ograniczeń prędkości, szczególnie przy szkole w Kuklówce, rzadko który kierowca ich przestrzega. Auta pędzą z ogromną prędkością, często są to właśnie samochody ciężarowe jadące od strony Grójca i Mszczonowa do Grodziska Mazowieckiego i Błonia. Od kilku lat w planach jest przebudowa tego niebezpiecznego odcinka trasy nr 579, na razie jednak koncepcja pozostaje wyłącznie na papierze i nie wiadomo, kiedy dojdzie do skutku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

Jeden komentarz do “Śmiertelne potrącenie rowerzysty koło Kuklówki

  1. Jeżdżę tą drogą bardzo często. Kierowcy zwalniają znacznie przy wjeździe do Kuklówki. Sama obserwuję, jak nieodpowiedzialnie zachowują się rowerzyści. Wykonuja jakieś głupie manewry, wjeżdżają nagle z chodnika na ulicę, nie zachowują ostrozności. W wielu przypadkach nie dziwie się, że giną.