Kajaki już są, pora na kąpielisko

W ubiegły weekend, w pruszkowskim Parku Potulickich rozpoczął się kolejny sezon kajakowy. Natomiast od najbliższej soboty, 25 czerwca będzie można korzystać z kąpieliska w Parku Mazowsze.
Kąpielisko Park Mazowsze 2016
Fot. polskaniezwykła.pl. Zrewitalizowane Glinianki Hosera w Parku Mazowsze czekają na plażowiczów.

„Wodne” rozrywki cieszą się wśród mieszkańców Pruszkowa dużym powodzeniem, a upalna pogoda zachęca do przebywania nad stawem czy zalewem. Dlatego chętnie spędzają czas w Parku Potulickich. Od ubiegłego weekendu można tu wypożyczać kajaki. Ta rozrywka jest dostępna za darmo. Do dyspozycji miłośników sportów wodnych jest w sumie dziesięć kajaków, które można wypożyczać bez ograniczeń czasowych. Chętnych nie brakuje, dlatego w upalne dni trzeba liczyć się z kolejką oczekujących.

Natomiast w sobotę, 25 czerwca rozpocznie działalność kąpielisko w Parku Mazowsze. To będzie już trzeci sezon, od kiedy jest dostępne dla pruszkowian. W miejscu dawnych glinianek Hosera, obecnie funkcjonuje strzeżony akwen do pływania dla dorosłych oraz brodzik dla dzieci o wymiarach 20×20 m. Wśród mieszkańców Żbikowa cieszy się ogromną popularnością. Ale nie tylko. Latem do parku Mazowsze przybywają mieszkańcy z całego Pruszkowa, a nawet okolic, dlatego, zwłaszcza w weekendy, jest tam dość tłoczno. Dostępna będzie plaża oraz pomost, na którym można osuszyć się po kąpieli lub po prostu poopalać. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy w punkcie medycznym. Na zgłodniałych czeka punkt gastronomiczny i kawiarenka. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje zakaz wpuszczania do wody psów. Sezon na kąpielisku potrwa do września.

Nadzór nad kąpieliskiem i wypożyczalnią kajaków pełni dyrekcja pruszkowskiej pływalni Kapry.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest