Kolejny, niezwykły doping Leszna dla Lewandowskiego

Takich kibiców ze świecą szukać. Mieszkańcy Leszna po raz kolejny zorganizowali specjalną akcję dopingu dla Roberta Lewandowskiego w przeddzień rozpoczynających się mistrzostw Euro 2016.
Aktywne Leszno bieg Lewandowski
Fot. Facebook/Biegamy dla Lewego. Zawodnicy przebiegli łącznie 8 km.

Robert Lewandowski pochodzi z Leszna. W tej miejscowości chodził do szkoły podstawowej, a pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał na miejscowym stadionie Klubu Sportowego Partyzant. Mieszkańcy nie zapominają o swoim dawnym, sławnym sąsiedzie, nie kryją podziwu dla jego talentu i osiągnięć sportowych. Jesienią ubiegłego roku zorganizowali akcję, o której rozpisywały się ogólnopolskie, a nawet zagraniczne media. Na stadionie „Partyzanta” ustawili się w taki sposób, że powstał napis Lewy. Organizatorzy zadbali o to, aby wszystko zostało sfotografowane i sfilmowane za pomocą drona. Całość opublikowali na portalu społecznościowym Facebook. Na wniosek mieszkańców znany piłkarz otrzymał również tytuł Honorowego Obywatela Gminy Leszno.

„Lewy” docenia inicjatywy byłych sąsiadów. Mimo że zrobił zawrotną karierę, nie zapomina o swoich korzeniach. Zawodnikom klubu Partyzant ofiarował prezenty w postaci ubrań sportowych, a po akcji „Leszno Robertowi Lewandowskiemu” na swoim profilu zamieścił stosowną fotografię z podpisem „My people”.

W środę, 8 czerwca lesznianie po raz kolejny okazali swój aplauz dla Roberta Lewandowskiego. Stowarzyszenie „Aktywne Leszno” zorganizowało bieg na dystansie 8 km. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Trasę ułożono w taki sposób, że znów powstał napis…„Lewy”. Inicjatywa została zadedykowana Lewandowskiemu tuż przed rozpoczynającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2016.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest