Łomianki mają skatepark! [FOTO]

W Łomiankach powstał nowy skatepark. Obiekt został oddany do użytku we wtorek, 14 czerwca.
skatepark Łomianki
Fot. lomianki.pl. Uroczyste oddanie skateparku do użytku odbyło się we wtorek, 14 czerwca.

Skatepark w Łomiankach powstał na terenie Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego (ICDS). Skąd wziął się pomysł? Jest to odpowiedź na list m.in. 7-letniej Poli, która napisała do burmistrza Łomianek Tomasza Dąbrowskiego wniosek dotyczący realizacji obiektu, na którym mogłaby jeździć na deskorolce. Włodarz postanowił spełnić jej prośbę. Inwestycję zrealizowała firma Altramps z Trzebinii specjalizująca się w budowie betonowych i drewnianych skateparków. W zakres prac budowlanych weszło wykonanie gładkiej, wyprofilowanej nawierzchni betonowej wraz z przeszkodami oraz elementami ochronnymi w postaci barierek. Inwestycja została zrealizowana zgodnie z sugestiami potencjalnych użytkowników. W ubiegłym roku urzędnicy przedstawili dwa koncepcyjne warianty skateparku i to właśnie młodzi sportowcy z Łomianek mieli okazję wypowiedzieć się na temat najlepszych rozwiązań.

Skatepark w Łomiankach został uroczyście oddany do użytku we wtorek, 14 czerwca. Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia biało-czerwonej wstęgi przez burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, jego zastępcę Piotra Rusieckiego, przewodniczącego rady miejskiej Tadeusza Krysteckiego oraz Polę, inicjatorkę pomysłu budowy skateparku.

– Samorząd Łomianek dba o ludzi młodych. Za ok. 290 tys. zł wykonaliśmy ponad 300 mkw. powierzchni betonowej, służącej sportom ekstremalnym do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach bmx. Droga młodzieży, jesteście siłą sprawczą tej inwestycji – powiedział podczas uroczystości burmistrz Dąbrowski. Po części oficjalnej, instruktorzy ze szkoły deskorolkowej Go Skate wykonali pokaz jazdy na nowym torze przeznaczonym do sportów ekstremalnych.

Ze skateparku może korzystać nie tylko młodzież, ale także starsi użytkownicy.

– Łomianki od lat słyną z tego, iż są miastem sportu. Na terenie naszej gminy powstają Orliki, budowane są ścieżki rowerowe oraz place zabaw. W przyszłości powstanie także pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej – podkreślili urzędnicy na oficjalnej stronie miasta.

12374_DSC_0364 12377_DSC_0421

12378_DSC_0426 12379_DSC_0434

12382_DSC_0480 12383_DSC_0512

12385_DSC_0552 12386_DSC_0562

12387_DSC_0577 a

Fot. lomianki.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest