Pożar szkoły w Ożarowie. Trzeba było ewakuować uczniów i pracowników [FOTO]

W piątek, 17 czerwca wybuchł pożar w budynku szkoły podstawowej nr 1 w Ożarowie Mazowieckim. Trzeba było przeprowadzić ewakuację uczniów i pracowników – w sumie ponad 380 osób.
pożar szkoły Ożarów Mazowiecki (3)
Fot. KP PSP Błonie. Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków, ogień strawił stosunkowo niewielką powierzchnię.

Do zdarzenia doszło w samo południe przy ul. Szkolnej 2. Pożar wybuchł między stropem a dachem w pomieszczeniu, w którym mieści się biblioteka. W sumie ogień zajął powierzchnię około 20 mkw. zarówno izolacji, jak i konstrukcji dachu. Na miejscu błyskawicznie pojawili się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie, którzy zaczęli gasić ogień od środka. W tym czasie, w położonej nieopodal miejscowości Pass ćwiczenia odbywali strażacy z innych jednostek, którzy na wieść o pożarze przerwali zajęcia i dołączyli do jego gaszenia. W sumie na miejscu pracowało 13 zastępów. Strażakom udało się wejść na dach, więc działania przebiegały zarówno od środka, jak i na zewnątrz. Dzięki temu, ogień strawił stosunkowo niewielką powierzchnię.

Dogaszanie pożaru trwało do godz. 15.00. Potem strażacy z OSP Ożarów pomagali w zabezpieczeniu zbiorów. Prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie instalacji klimatyzacji. – Ale to tylko jedna z hipotez brana pod uwagę – zaznacza rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu Rafał Własinowicz. – Szczegółowe przyczyny ustali policja. Prawdopodobnie zostanie powołany biegły, który przeprowadzi dokładne oględziny miejsca zdarzenia – dodaje.

Jeszcze przed przybyciem strażaków przeprowadzono ewakuację wszystkich pracowników i uczniów – w sumie ponad 380 osób, w tym 350 dzieci. Jak podkreślają rodzice, akcja przebiegała szybko i profesjonalnie. Nikt nie został ranny, jeden ze strażaków – ze względu na uciążliwe warunki atmosferyczne i ciężką pracę – zasłabł, podano mu tlen. Kierowcy podróżujący ul. Poznańską, czyli dawną drogą krajową nr 2, musieli liczyć się z niewielkimi utrudnieniami.

pożar szkoły Ożarów Mazowiecki (2) pożar szkoły Ożarów Mazowiecki

Fot. KP PSP Błonie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest