Strefy kibica w Błoniu nie będzie

Wspólna zabawa i doping dla drużyny biało-czerwonych podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2016 – takie były plany dotyczące strefy kibica w Błoniu. Niestety, inicjatywa upadła.
strefa kibica Błonie
Fot. uefa.com. Strefa kibica na Euro 2016 w Błoniu nie powstanie ze względów bezpieczeństwa.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2016 rozpoczynają się już dzisiaj, czyli w piątek 10 czerwca. Z tej okazji kilka miejscowości w naszym regionie przygotowało specjalne strefy kibica. Tak też miało być w Błoniu. Kibice cieszyli się z możliwości wspólnego dopingu dla drużyny biało-czerwonych przy piwie i kiełbaskach z grilla. Niestety, specjalna strefa dla nich w Błoniu nie powstanie. – Przesądziły względy bezpieczeństwa. Policja wydała negatywną opinię, w związku z czym burmistrz wydał negatywną decyzję dotyczącą powstania strefy – tłumaczy sekretarz gminy Błonie Przemysław Kubicki.

Ze względów bezpieczeństwa strefa kibica nie powstanie również na Placu Defilad w Warszawie.

Błońskim kibicom, którzy Euro 2016 chcieliby spędzić w plenerze, nie pozostaje nic innego, jak wybrać się do Grodziska Mazowieckiego, Milanówka lub Michałowic. W Grodzisku, na stadionie Pogoni przy Al. Mokronoskich zostanie ustawiony specjalny namiot z rzutnikiem, z którego będą wyświetlane mecze na telebimie. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych z piwem i przekąskami. Wstęp wolny. W Milanówku z kolei strefa kibica powstanie przy ul. Warszawskiej. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć wszystkie spotkania mistrzostw Europy naprzeciwko poczty.

Natomiast w Michałowicach, w najbliższą niedzielę, 12 czerwca na wielkim telebimie zostanie przeprowadzona transmisja meczu Polska-Irlandia Północna. Początek o godz. 18.00, przewidziany jest doping bębniarzy. Wcześniej, od godz. 13.00 wystartuje specjalna strefa kibica, w której zaplanowano m.in. symulator rzutów karnych, bramkę celnościową i megapiłkarzyki. Nie zabraknie konkursów, a chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie w przygotowanej na tę okazję fotobudce.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest