Trzeci wypadek z udziałem motocykla. Policja: winni są wszyscy uczestnicy ruchu drogowego

We wtorek, 7 czerwca w Grodzisku Mazowieckim miał miejsce kolejny wypadek z udziałem motocykla. Internauci wydają sądy na temat ostatnich wydarzeń i domniemanej winy sprawców, a policja mówi: błędy popełniają wszyscy.
wypadek ul. 3 Maja Grodzisk
Fot. sms467/pixabay.com. Brawurowa jazda motocyklem może zakończyć się tragicznie.

Wtorkowy wypadek z udziałem motocykla i samochodu osobowego marki ford mondeo w Grodzisku Mazowieckim miał miejsce na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Teligi. W wyniku zdarzenia 50-letni motocyklista trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Wiadomo, że kierujący autem był trzeźwy.

Kierowcy poruszający się w rejonie ul. 3 Maja musieli liczyć się z utrudnieniami, nie trwały one jednak długo. Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku.

Przypomnijmy, że jest to już drugi wypadek z udziałem motocyklisty, który wydarzył się w ciągu ostatnich kilku dni w Grodzisku Mazowieckim i trzeci w naszym regionie. W zderzeniu motocykla i samochodu osobowego, do którego doszło w sobotni wieczór, 4 czerwca na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej i Malinowej zginął około 30-letni kierujący motorem. Osierocił żonę i kilkuletnią córkę. Dzień wcześniej w Ożarowie Mazowieckim, na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Strażackiej również doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Kierujący motorem w wieku około 20 lat z licznymi obrażeniami trafił do szpitala, a oba pojazdy zostały zupełnie zniszczone.

Na lokalnych forach internetowych wrze. Internauci komentują zdarzenia, zwłaszcza wypadek przy ul. Żyrardowskiej w Grodzisku. „To wina motocyklisty, bo jechał bez kasku i w krótkich spodenkach”, „Pędził drogą z prędkością 200 km na godzinę”, „Bzdura, to kierowca jest winny” – można przeczytać opinie mieszkańców. O to, kto jest odpowiedzialny za tego rodzaju wypadki postanowiliśmy spytać grodziskich mundurowych. – Trudno mówić o wspólnym mianowniku dla wydarzeń z udziałem motocyklistów, które ostatnio miały miejsce. Badamy okoliczności i przyczyny, natomiast możemy powiedzieć, że nieostrożni są wszyscy uczestnicy ruchu i tutaj nie winimy tylko samych motocyklistów, bo na nich też nie zawsze zwracają uwagę kierowcy – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim st. asp. Katarzyna Zych. – Aby określić przyczyny wypadku i to, czyja była wina, trzeba najpierw zebrać trochę dokumentacji i ją przeanalizować – dodaje.

W przypadku zdarzenia, które miało miejsce przy ul. Żyrardowskiej, sprawa jest prowadzona pod nadzorem prokuratora. Zawsze tak się dzieje, gdy w wypadku ginie człowiek. Ponadto zostaną powołani biegli z zakresu wypadków drogowych i dopiero wspólna praca wszystkich tych służb pozwoli odpowiedzieć na pytanie, kto zawinił w kraksie przy ul. Żyrardowskiej, a także w innych zdarzeniach z udziałem motocyklistów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest