Dziekanów: Śmierć rowerzystki na krajowej „siódemce”

Na drodze krajowej nr 7 w Dziekanowie Polskim doszło do śmiertelnego wypadku. Kierująca osobowym volkswagenem potrąciła rowerzystkę.
wypadek
Fot. OSP Dziekanów Polski. Na miejscu wypadku pojawił się policja i straż pożarna.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 lipca. Około godz. 23.00 na drodze krajowej nr 7 w Dziekanowie Polskim przy ul. Wędkarskiej kierująca osobowym volkswagenem passatem śmiertelnie potrąciła 58-letnią rowerzystkę. Mimo natychmiastowej pomocy ze strony pogotowia ratunkowego, nie udało jej się uratować.

Szczegółowe przyczyny wypadku będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora. Droga w tym miejscu jest bardzo słabo oświetlona i najprawdopodobniej to spowodowało, że kierująca volkswagenem nie zauważyła rowerzystki. Sprawczyni wypadku była trzeźwa. Kierowcy przez kilka godzin musieli liczyć się z utrudnieniami na krajowej „siódemce”.

To nie pierwszy taki wypadek w Dziekanowie i okolicach. W lutym kierujący autem alfa romeo śmiertelnie potrącił rowerzystę w miejscowości Sadowa. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość, ograniczona widoczność i brak elementów odblaskowych u rowerzysty.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest

3 komentarzy dla “Dziekanów: Śmierć rowerzystki na krajowej „siódemce”

  1. Przekłamanie w artykule bardzo duże, ja powiadamiałam wszystkie służby a mąż przez pół godziny reanimował poszkodowaną, taki był czas oczekiwania na karetkę czy” “natychmiastowy “sami sobie odpowiedzcie.