W Eko Parku powstanie baza treningowa dla małych astronautów

Eko Park w Żyrardowie zyska kolejny ciekawy obiekt. Powstanie tu baza treningowa dla małych astronautów.
baza treningowa dla małych astronautów Eko Park Żyrardów
Fot. zyrardow.pl. Baza dla małych astronautów jest kolejną inwestycją w żyrardowskim Eko Parku.

Eko Park na osiedlu Wschód to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Żyrardowa. Władze miasta od kilku miesięcy intensywnie pracują nad rewitalizacją tego terenu. Do tej pory w Eko Parku powstało Podwórko Nivea, z którego mogą korzystać najmłodsi żyrardowianie oraz plac street workout, gdzie nad swoja kondycją mogą pracować nieco starsi miłośnicy aktywności fizycznej.

Wkrótce powstanie tu również kolejny ciekawy obiekt – baza treningowa dla małych astronautów. Już trwają prace związane z montażem odpowiednich urządzeń, ponadto pojawi się tu kilka mniejszych zabawek. Całość zostanie umiejscowiona na piaszczystym, bezpiecznym podłożu.

– Inwestycja, finansowana w całości ze środków budżetu miasta jest kolejnym etapem zagospodarowywania terenu Eko Parku. Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje planów wykonawcy, montaż urządzeń powinien zakończyć się jeszcze w tym tygodniu – informują urzędnicy z żyrardowskiego ratusza. A prezydent miasta Wojciech Jasiński na swoim profilu na Facebooku napisał: – Moi Drodzy, bardzo się cieszę z dynamicznego rozwoju naszego Eko-Parku. Już niedługo stanie tam „baza treningowa małych astronautów”, która ma za zadanie dostarczyć najmłodszym nie tylko mnóstwo rozrywki, ale również rozwinąć ich wyobraźnie. Kto wie, może na tym placu swoje kroki będzie stawiał pierwszy astronauta z Żyrardowa ;).

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest