Nastolatka uciekła z domu do mężczyzny poznanego przez internet. Teraz on ma zarzuty o wykorzystanie seksualne

Policjanci zatrzymali w Raszynie 28-letniego mężczyznę podejrzanego o wykorzystanie seksualne 13-letniej dziewczynki. Para poznała się przez internet.
Raszyn wykorzystanie seksualne
Fot. ilustracyjne. Lailajuliana/pixabay.com. Dziewczynka uciekła z domu do mężczyzny poznanego przez internet.

– Sprawca został zatrzymany i aktualnie jest tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy na wniosek tutejszej prokuratury, przez sąd dla Warszawy Mokotowa. Postawiono mu zarzut doprowadzenia do poddania się i wykonywania innych czynności seksualnych oraz obcowania płciowego z 13-letnią dziewczynką – mówi prok. Ewa Wrzosek z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów. Jak doszło do spotkania mężczyzny z ofiarą? Poznali się przez internet, wcześniej kilkakrotnie się spotkali. Gdy nastolatka postanowiła uciec z domu, on zaprosił ja do swojego mieszkania mieszczącego się na Mokotowie. Sprawę zaginięcia dziewczynki zgłosił na policję jej ojciec.

Mężczyzna został zatrzymany w Raszynie. Postawiono mu zarzuty, za które grozi kara pozbawienia wolności do dwunastu lat. Nastolatka przebywała w mieszkaniu mężczyzny przez trzy dni – od 13 do 16 czerwca. Jak zaznacza prokurator Wrzosek, dziewczynka nie była przetrzymywana na siłę, nie stosowano wobec niej przemocy fizycznej, nie uniemożliwiono jej opuszczenia domu. Wszystko odbywało się za jej zgodą.

– Jeszcze oceniamy okoliczności, natomiast sprawcy nie postawiono zarzutu bezprawnego pozbawienia wolności. Zatem nie można tutaj mówić o jakimkolwiek uprowadzeniu, a takie informacje medialne w kontekście tej sprawy też padały – mówi prok. Ewa Wrzosek.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest