Nowe motocykle warszawskiej „drogówki”. To supermaszyny BMW [FOTO]

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wzbogacił się o dziesięć nowych motocykli. Pojazdy zostały zakupione w ramach przygotowań do zbliżającego się szczytu NATO.
nowe motocykle policja Warszawa
Fot. policja.waw.pl. Nowe motocykle dla warszawskiej policji wyprodukowała firma BMW.

Zakupione motocykle zostały specjalnie przygotowane przez firmę BMW do służby w policji. BMW R1200RT w wersji Monachium jest maszyną, którą wykorzystuje większość „drogówek” w Europie.

Silnik tej potężnej maszyny generuje 125KM i rozpędza się do ponad 200 km na godzinę. Elektronicznie sterowane zawieszenie ASC sprawia, że motocykl można bardzo łatwo kontrolować. Dzięki temu, zachowuje stabilność na każdej drodze, co jest bardzo istotne w pracy policjantów.

Zaletą motocykli jest bardzo elastyczna jednostka napędowa i układ przeniesienia napędu poprzez wał kardana, który jest praktycznie bezobsługowy.

Podczas zbliżającego się szczytu NATO policjanci pełniący służbę na motocyklach będą prowadzili pilotaże ważnych osobistości i zabezpieczali przejazdy kolumn.

Jak szacuje „Gazeta Wyborcza”, na zabezpieczenie szczytu NATO przeznaczono dla służb 48 mln zł. Pieniądze te wydano m.in. na samochody dla oddziałów antyterrorystycznych, sprzęt pirotechniczny i łączności oraz mobilne urządzenia do kontroli granicznej.

nowe motocykle policja Warszawa 168-64615

168-64616 168-64617

168-64618 168-64619

Fot. policja.waw.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest