Pożar w pruszkowskim szpitalu

W Szpitalu Kolejowym w Pruszkowie wybuchł pożar. Nie było to groźne zdarzenie, ale trzeba było przeprowadzić ewakuację pacjentów.
pożar Szpital Kolejowy Pruszków
Fot. szpitalemazowieckie.pl. Ogień pojawił się w jednej z sal chorych na drugim piętrze lecznicy.

Pożar wybuchł w poniedziałek 11 lipca, około godz. 3.00 nad ranem. W sali chorych Szpitala Kolejowego przy ul. Warsztatowej na drugim piętrze doszło do zaprószenia ogniem elementów palnych łóżka, materaca i pościeli jednego z pacjentów. Został on poparzony. Pierwszej pomocy mężczyźnie udzielił personel lecznicy.

– Po dojechaniu na miejsce strażacy przeprowadzili rozpoznanie, po czym zajęli się działaniami gaśniczymi oraz przeprowadzoną wspólnie z personelem medycznym ewakuacją 11 pacjentów, którzy przebywali w najbliżej położonych pomieszczeniach szpitalnych tego pożaru – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie st. kpt. Karol Kroć.

Nie wiadomo, jaka była przyczyna wybuchu ognia. – Doszło do sporego zadymienia, w momencie dojazdu straży były widoczne płomienie płomienie, ale to nie był pożar, który nam stwarzał jakieś kłopoty. Został bardzo szybko ugaszony, a pomieszczenia zostały przewietrzone – relacjonuje Kroć.

Na miejsce skierowano cztery zastępy straży, bezpośrednio w działaniach wzięły udział dwa wozy bojowe, w tym jeden z drabiną mechaniczną.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest