Dwa promile, dziecko w aucie i kolizja

Pruszkowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który spowodował kolizję i naraził na niebezpieczeństwo swojego syna. Mężczyzna miał prawie dwa promile alkoholu we krwi.
kolizja ul. Plantowa Pruszków pijany kierowca
Fot. Medidations/pixabay.com. W organizmie mężczyzny stwierdzono prawie dwa promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 14 lipca. Późnym wieczorem dyżurny komendy w Pruszkowie otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Plantowej doszło do kolizji volkswagena passata i kia ceed. Wezwana została karetka pogotowia i załoga straży pożarnej z obawy przed możliwością ulatniania się gazu z instalacji jednego z uszkodzonych aut.

Na miejscu kierująca volkswagenem oraz świadkowie wskazali policjantom kierowcę kia, który siedział pod jednym z pobliskich bloków. Mężczyzna początkowo zaprzeczył, że kierował autem, ale po chwili zmienił zadnie. Pasażerem był jego sześcioletni syn. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna miał 1,84 promila we krwi. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osób znajdujących się pod jego opieką. 28-latek przyznał się do zarzucanych czynów i poddał dobrowolnie karze pięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów na okres trzech lat. Za spowodowanie kolizji w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest