Utonął w Zalewie Żyrardowskim [FOTO]

59-letni mężczyzna utonął w Zalewie Żyrardowskim. Ofiara weszła do wody w miejscu, które jest wyraźnie oznaczone jako „czarny punkt wodny”.
Utonął w Zalewie Żyrardowskim
Fot. kwp.radom.pl. W poszukiwaniach mężczyzny wzięła udział Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy.

W niedzielę 24 lipca, po godz. 20:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odebrał telefon od mężczyzny, który na brzegu Zalewu Żyrardowskiego znalazł ubrania i ręcznik należące do jednego z mieszkańców. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. Ze względu na okoliczności, w poniedziałek, 25 lipca do pomocy w poszukiwaniach mężczyzny włączyła się Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Państwowej Straży Pożarnej z Warszawy. Niestety najgorsze podejrzenia potwierdziły się i w wodzie znaleziono ciało żyrardowianina, który wszedł do wody w miejscu, które było oznakowane nie tylko tablicami informującymi o zakazie kąpieli, ale także tzw. „czarnym punktem wodnym”.

Żyrardowska policja przypomina, aby ze zbiorników wodnych korzystać tylko w miejscach do tego przeznaczonych, a także zachować zdrowy rozsądek podczas letniego wypoczynku nad wodą. Dzięki temu można uniknąć tragedii.

Utonął w Zalewie Żyrardowskim (2) Utonął w Zalewie Żyrardowskim (3)

Utonął w Zalewie Żyrardowskim (4) Utonął w Zalewie Żyrardowskim

Fot. kwp.radom.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest