Zegarek „Błonie” na stulecie Legii Warszawa

Legendarna marka „Błonie” wyprodukowała limitowaną serię zegarków z okazji stulecia klubu Legia Warszawa. To wyjątkowe, certyfikowane czasomierze.
zegarek Legia Błonie
Fot. blonie.pl. „Legijne” zegarki kosztują od 2 tys. zł w zalezności od wersji.

Błonie to legendarna polska marka zegarmistrzowska, która działała w latach 60. XX wieku. 45 lat temu, po nieco ponad dziesięciu latach działalności, decyzją polityczną została zlikwidowana. Jej reaktywacja nastąpiła w 2014 roku, kiedy ukazała się limitowana i numerowana, licząca 500 sztuk seria zegarków nawiązujących stylistyką do kultowego modelu „Zodiak”. W grudniu 2015 roku zadebiutował drugi zegarek Błonie WX302 inspirowany historią Dywizjonu 302. Zegarki rozeszły się w ekspresowym tempie. Kolejne edycje mają ukazać się w drugiej połowie 2016 roku.

W tym roku firma postanowiła uczcić jubileusz stulecia klubu Legia Warszawa. Powstały dwa wyjątkowe modele różniące się limitacją oraz kolorami: model ze złotymi elementami, limitowany do 100 sztuk oraz model w wersji zielonej, limitowany do 300 sztuk. Projekt powstał w ścisłej współpracy z Bartoszem Jabłońskim, dyrektorem kreatywnym warszawskiej Legii, dlatego zegarki zawierają wiele „legijnych” odniesień.

– Wspólnie zadbaliśmy o każdy szczegół – mówi Maciej Morawski, kierownik zakładu Błonie. – Staraliśmy się stworzyć zegarek czerpiący z prostych klasycznych wzorców, ale jednocześnie wyrazisty. Stąd czarne, a nie stalowe koperty zegarków i kontrastowy kolor wersji złotej, który podkreśla jego mocny, wręcz drapieżny charakter.

– Poza wypracowaniem optymalnej formy samego zegarka, na koronce i wahniku zegarka umieściliśmy napis „Legja”, ten z przedwojennego herbu Legii. Z kolei na tarczy umieściliśmy aktualny herb, a także logo stulecia „1916\2016”. Tekstura oraz kąt ułożenia pasów na tarczy nawiązują do kąta nachylenia barw w herbie Legii. Na spodniej części skórzanego paska jest jeszcze jeden istotny akcent legijny – wytłoczone motto „Semper Invicta Semper Heroica”. Dodatkowo na zapięciu wygrawerowaliśmy logo stulecia – mówi Bartosz Jabłoński.

Całość będzie uzupełniona o specjalne etui oraz certyfikat. Kierownik zakładu Błonie podkreśla, że jubileuszowe zegarki Legii, nad którymi prace rozpoczęły wiosną 2015 roku, to nie tylko pierwszy „sportowy” projekt reaktywowanej w 2014 roku marki, ale też pierwszy polski zegarkowy projekt nawiązujący tematycznie do klubu piłkarskiego.

– Stworzenie zegarka legijnego było bardzo ważnym i wcześniej zapowiadanym elementem obchodów stulecia naszego Klubu. Ma on wyjątkowy charakter i nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się na realizację tego projektu właśnie w tym roku, kiedy mamy do czynienia z symboliką tak ważnego jubileuszu. Każdy wielki europejski klub ma tego typu ekskluzywne produkty w swojej ofercie – mówi Jakub Szumielewicz, wiceprezes zarządu Legii Warszawa. Maciej Harężlak, menadżer merchandisingu Legii dodaje, że symboliczna jest także współpraca z marką Błonie w przy tym projekcie. – Zarówno Legia, jak i Błonie są symbolami narodowymi z wieloletnią historią i tradycją. Owocem współpracy jest zegarek, który niewątpliwie jest czymś szczególnym, czymś ponadczasowym – mówi Harężlak.

Dane techniczne zegarka Legii:

– 42-milimetrowa koperta ze stali szlachetnej pokryta czarną powłoką PVD
– Szwajcarski mechanizm automatyczny typu skeleton. Rezerwa chodu 36 godzin
– Widoczna praca mechanizmu od strony tarczy (open-heart)
– Autorski wahnik z pierwszą odznaką klubową Legii, widoczny przez szklany dekiel
– 24 kamienie, częstotliwość 21 600 vph
– Szafirowe szkło
– Wodoszczelność do 10 atmosfer
– Dedykowane etui
– Certyfikat
– Dwa lata gwarancji.

Zegarki będą dostępne w cenach:

– Edycja złota: 2490,00 zł
– Edycja zielona: 2016,00 zł

Na podst. www.blonie.pl

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest