Będą dyskutować o ekranach

W najbliższy czwartek, 4 sierpnia w Żabiej Woli odbędzie się spotkanie dotyczące budowy ekranów dźwiękochłonnych. Sprawa już wywołuje wśród mieszkańców wiele emocji.
ekrany akustyczne Żabia Wola trasa S8
Fot. plastics.pl. Część mieszkańców Żabiej Woli zdecydowanie sprzeciwia się budowie ekranów akustycznych na terenie gminy.

Mieszkańcy Żabiej Woli nie mają lekkiego życia. Nie dość, że obawiają się linii 400 kV, która może przebiegać przez teren tej gminy, to pojawił się kolejny problem – ekrany dźwiękochłonne. To temat, który zawsze wywołuje kontrowersje. Jedni uważają, że ekrany chronią przed hałasem, zanieczyszczeniem środowiska, zwiększają bezpieczeństwo, inni są zdania, że to zbędny element szpecący krajobraz. Podobnie jest w Żabiej Woli. W ramach gruntownej modernizacji drogi krajowej S8 na odcinku Radziejowice-Przeszkoda, budowa ekranów dźwiękochłonnych na terenie tej gminy nie jest planowana. To budzi sprzeciw części mieszkańców, którzy uważają, że oznacza to dotkliwy hałas i spadek wartości nieruchomości.

Spotkanie z inwestorem i wykonawcą przebudowy drogi S8, która ma zakończyć się w 2019 roku, odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Żabiej Woli.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest