Galeria Nowa Stacja przyjazna dla kierowców

W związku z powstaniem galerii handlowej Nowa Stacja, planowana jest przebudowa okolicznych dróg. Dzięki temu, ma poprawić się układ komunikacyjny przy dworcu PKP.
Galeria Nowa Stacja Pruszków przebudowa dróg
Fot. Facebook/Nowa Stacja. Galeria i otaczający ją teren ma być miejscem przyjaznym zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców.

Wszechobecne korki to zmora niemal każdego kierowcy, który musi poruszać się po pruszkowskich drogach, zwłaszcza w godzinach szczytu. Mieszkańcy obawiają się, że wraz z planowanym na przyszły rok otwarciem galerii handlowej Nowa Stacja sytuacja jeszcze się pogorszy. Okazuje się jednak, że inwestor – ECC Real Estate już współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Pruszkowie w zakresie przebudowy układu komunikacyjnego w okolicach ul. Sienkiewicza. To właśnie w tym miejscu, na terenie dawnych zakładów Mechanicy, ma powstać galeria Nowa Stacja.

– W porozumieniu z władzami powiatu pruszkowskiego zleciliśmy przeprowadzenie analizy ruchu drogowego w okolicy Nowej Stacji, żeby jak najlepiej wpisać kompleks w układ drogowy. Na podstawie umowy ze Starostwem Powiatowym w Pruszkowie zobowiązaliśmy się zrealizować przebudowę ul. Sienkiewicza i budowę dwóch rond, co wpłynie na wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi Maciej Krzewiński z firmy ECC Real Estate. Jedno z nich ma powstać w okolicy skrzyżowania z ul. Mechaników, a drugie w pobliżu urzędu skarbowego. Do rond będą doprowadzone dwie ulice otaczające centrum.

W galerii powstaną dwa parkingi na 800 samochodów. Jeden z nich znajdzie się na dachu, a drugi na poziomie -1. – Do zwiększenia płynności ruchu przyczynią się interaktywne tablice, które już kilkadziesiąt metrów przed wjazdem do galerii będą informować m.in. o ilości wolnych miejsc na parkingu – mówi Krzewiński. Być może w galerii powstanie punkt do ładowania aut elektrycznych.

Budowa galerii Nowa Stacja ma rozpocząć się po wakacjach, a więc lada dzień. Prace potrwają około 18-20 miesięcy. Galeria będzie mieścić się 300 metrów od dworca PKP. Ma to być pierwszy taki obiekt w 70-tysięcznym mieście. Firma już otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę, obecnie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. W Nowej Stacji powstaną sklepy takich marek jak: H&M, Euro RTV AGD, supermarket Carrefour, biura podróży – Itaka i Rainbow Tours, punkty usługowe, kawiarnie i restauracje, a także siedmiosalowe kino Multikino, ścianka wspinaczkowa, sezonowe lodowisko, sala fitness.

Galeria Nowa Stacja zostanie oddana do użytku klientów pod koniec 2017 roku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest