Kurierzy i dostawcy zmorą grodziskiego deptaka

Teoretycznie ul. 11 Listopada, czyli popularny deptak położony w samym centrum Grodziska Mazowieckiego, jest przeznaczony przede wszystkim dla pieszych. Zmotoryzowani jednak zbyt często o tym zapominają.
deptak Grodzisk Mazowiecki niebezpiecznie
Fot. grodzisk.pl. Kilka dni temu kurier potrącił ciężką donicę z kwiatami.

Ulica 11 Listopada w Grodzisku Mazowieckim to chyba najpopularniejszy szlak pieszy prowadzący od ul. Sienkiewicza, czyli drogi wojewódzkiej nr 719 do dworca PKP. Piesi mają tu pierwszeństwo, jednak kierowcy często o tym nie pamiętają. Już kilkakrotnie przy ul. 11 Listopada dochodziło do niebezpiecznych potrąceń przechodniów przez samochody. Problemem są zwłaszcza kierowcy samochodów dostawczych oraz kurierzy. To właśnie głównie oni odpowiadają za zdarzenia drogowe w tym miejscu.

Kilka dni temu na ul. 11 Listopada miała miejsce kolejna niebezpieczna sytuacja. Na wysokości miejskiego bazarku kurier nie zachował należytej ostrożności i podczas cofania nie zauważył latarni ulicznej. Siła uderzenia spowodowała upadek latarni na deptak wraz z ciężkimi donicami z kwiatami. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, na szczęście przechodniom nic się nie stało.

Urzędnicy z grodziskiego ratusza przypominają: na ulicy 11 Listopada, czyli deptaku, to pieszy ma pierwszeństwo!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest