Nowy rozkład autobusów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, w Żyrardowie zmieniono rozkład jazdy autobusów. Obowiązuje on od poniedziałku, 8 sierpnia.
Nowy rozkład autobusów Żyrardów
Fot. panoramio.com. Nowy rozkład jazdy jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców.

Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców wnioski do poprzednio zaproponowanej wersji. Jak zapewniają urzędnicy z żyrardowskiego magistratu, wszystkie zgłoszone uwagi i spostrzeżenia zostały szczegółowo przeanalizowane i to właśnie na ich podstawie ustalono priorytety dla nowego rozkładu.

Najważniejsze oczekiwania mieszkańców Żyrardowa w stosunku do komunikacji miejskiej to: zapewnienie łatwiejszego dostępu do usług PKP, utrzymanie rytmiczności odjazdów pomiędzy kursami różnych linii na zbliżonych trasach, a także w ramach każdej z linii, wysoka częstotliwość kursowania pojazdów.

Wynikiem przeprowadzonych konsultacji jest rozkład, który proponuje następujące połączenia na wszystkich liniach:

– z Osiedla Wschód: w dni powszednie co 7,5 minuty w godzinach szczytu, co 20 minut poza godzinami szczytu oraz co 20 minut w soboty i co 30 minut w niedziele;

– z Osiedla Żeromskiego: w dni powszednie co 15 minut w godzinach szczytu, co 20 minut poza godzinami szczytu oraz co 20 minut w soboty i co 30 minut w niedziele.

Takie rozwiązanie pozwoliło zlikwidować długotrwałe przerwy komunikacyjne w środku dnia.

Nowy rozkład jazdy autobusów znacznie różni się od dotychczasowej oferty. Należy zatem pamiętać, aby przed wyruszeniem w podróż zapoznać się z godzinami odjazdu autobusów oraz przebiegiem wybranej trasy.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest