Park Włoski w Błoniu coraz piękniejszy [FOTO]

W Parku Włoskim w Błoniu sukcesywnie są prowadzone prace mające na celu jego upiększenie. Ostatnio pojawiły się tu nowe nasadzenia roślin oraz ścieżka rowerowa i spacerowa.
Park Włoski Błonie
Fot. Facebook/Zenon Reszka. Duże wrażenie na spacerowiczach robi okazała glorieta.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy park przy cmentarzu w Błoniu zmienił się nie do poznania. Wymieniona została nawierzchnia alejek oraz oświetlenie. Wykonano również nowe ścieżki i place, powstały okazałe, stylizowane schody i glorieta – kamienna konstrukcja wsparta na kolumnach, zwieńczona ażurową kopułą. Zamontowano nowe latarnie, ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci dopasowane do tych, które są ustawione przy ścieżce rowerowej. Powstały też elementy małej architektury z piaskowca – nawiązujące stylem do mostu prowadzącego na cmentarz oraz zegar słoneczny. Dokonano nowych nasadzeń roślin, krzewów i drzew. W sumie nowa roślinność zajęła powierzchnię 15 tys. mkw. Zainstalowano też monitoring wizyjny.

Ostatnio w błońskim parku są prowadzone kolejne inwestycje. Rewitalizowany jest teren nad Rokitnicą. Prawie gotowa jest nowa ścieżka rowerowo-spacerowa wzdłuż rzeki po stronie cmentarza, pojawiły się kolejne nasadzenia roślin. A władze Błonia już zapowiadają, że to nie koniec zmian…

Zobaczcie, jak pięknieje park w Błoniu:

Park Włoski Błonie (2) Park Włoski Błonie (3)

Park Włoski Błonie (4) Park Włoski Błonie (5)

Park Włoski Błonie (6) Park Włoski Błonie (7)

Park Włoski Błonie (8) Park Włoski Błonie (9)

Park Włoski Błonie (10) Park Włoski Błonie (11)

Fot. Facebook/Zenon Reszka

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest