Plantacja marihuany w Kampinoskim Parku Narodowym zlikwidowana

Policjanci zabezpieczyli na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego ponad 120 krzewów konopi indyjskich. W związku ze sprawą aresztowano dwóch mężczyzn.
narkotyki-grodzisk
Fot. kppnowydwor.policja.waw.pl. Z związku ze sprawą policja zatrzymała dwóch mężczyzn.

Kryminalni z komendy w Nowym Dworze Mazowieckim od dłuższego czasu prowadzili działania operacyjne, w związku z posiadaną informacją o tym, że na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego (KPN) może znajdować się plantacja konopi indyjskich. W wyniku podjętych działań i skrupulatnego przygotowania całej akcji, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn właściwie na „gorącym uczynku”. 29-letni Artur O. i 31- letni Konrad B. byli właśnie w trakcie ścinania swoich upraw zaś widok policjantów wzbudził w nich ogromne zdziwienie. Mężczyźni podjęli próbę ucieczki, która po chwili jednak została udaremniona.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu 121 krzewów konopi indyjskich. Ujawnione rośliny były już gotowe do zbiorów. Miejsce, na którym znajdowała się plantacja położone było w zaciszu kampinoskiego parku i oddalone o kilka kilometrów od wszelkich zabudowań. Dalsze czynności doprowadziły do domu jednego z zatrzymanych, gdzie ujawniono inne środki odurzające. Artur O. i Konrad B. zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Teraz zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Za nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich grozi kara nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest