Wypadek w Giżycach: niemowlę w ciężkim stanie, zderzenie osobówki z radiowozem

W środę, 17 sierpnia w Giżycach koło Sochaczewa kierowca na przejściu dla pieszych potrącił matkę z niemowlakiem w wózku. Podczas oględzin miejsca zdarzenia samochód osobowy uderzył w radiowóz.
wypadek Giżyce niemowlę
Fot. ssr.org.pl. Dwumiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Do zdarzenia doszło około godz. 9.40. 31-letni kierowca skody octavia, mieszkaniec Sochaczewa uderzył w wózek, w którym znajdowała się dwumiesięczna dziewczynka. Stało się to w momencie, gdy matka schodziła z przejścia dla pieszych. Nic jej się nie stało, jednak trafiła pod opiekę lekarzy ze względu na szok, którego doznała. Natomiast dziecko w stanie ciężkim przewieziono do szpitala w Sochaczewie, a potem helikopterem zostało przetransportowane do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jest w stanie ciężkim. Jak informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl, dziewczynce z ust leciała piana, a z nosa krew.

Na miejscu pojawili się policjanci z komendy w Sochaczewie i prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość, Świadczą o tym ślady hamowania. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy, został zatrzymany do wyjaśnienia. Pobrano mu krew, aby sprawdzić, czy nie był pod wpływem substancji odurzających. W czwartek, 18 sierpnia w Prokuraturze Rejonowej w Sochaczewie mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania wypadku, którego skutkiem jest czyjaś śmierć albo ciężkie obrażenia. Przyznał się do winy. 31-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Miejsce, w którym doszło do wypadku, jest czytelnie oznakowane, obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę. Przejście znajduje się obok szkoły podstawowej, wcześniej została tu potrącona 11-letnia dziewczynka.

Gdy policja badała okoliczności wypadku, w nieoznakowany radiowóz uderzył samochód osobowy. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterest